aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Jak wybrać laptop do pracy w terenie?

21 października 2020
Jak wybrać laptop do pracy w terenie?

Kupując nowego laptopa, niektórzy klienci kierują się wyłącznie ceną, gdyż nie chce im się tracić czasu na porównywanie specyfikacji. Warto jednak mieć na uwadze, że droższy sprzęt wcale nie musi być lepszy, a dodatkowo kluczowe znaczenie przy wyborze ma to, do jakich zastosowań laptop ma być używany.

  1. Różnice pomiędzy zwykłym laptopem a sprzętem biznesowym

  2. Jaki laptop do pracy?

  3. Popularne marki laptopów biznesowych

  4. Wybór laptopa do pracy w terenie

Nawet najlepszy laptop zaprojektowany z myślą o graczach może się nie sprawdzić do zastosowań biznesowych (zwłaszcza jeżeli klientowi zależy na mobilności), a zakup porządnego sprzętu z kategorii laptopów do pracy mobilnej nie ma większego sensu, jeżeli użytkownik planuje tylko sporadycznie korzystać z edytora tekstu lub przeglądać portale społecznościowe.

Różnice pomiędzy zwykłym laptopem a sprzętem biznesowym

Producenci sprzętu komputerowego najczęściej skupiają się na zachwaleniu parametrów i zastosowanych rozwiązań, jednak komuś, kto na co dzień nie interesuje się komputerami trudno stwierdzić, czy lepszy będzie dysk SSD, czy tradycyjny HDD. Przed zakupem nowego sprzętu warto zacząć od zrozumienia najistotniejszych różnic występujących pomiędzy komputerami biznesowymi, sprzętem dla graczy, a urządzeniami do domowych zastosowań. Te pierwsze mają najbardziej wydajne karty graficzne i procesory, ale jednocześnie do wydajnego działania wymagają dużych ilości energii, przez co nie sprawdzą się jako komputery mobilne. Tańsze laptopy projektowane z myślą o klientach, którzy potrzebują komputera do wysłania maila lub obejrzenia zdjęć są lżejsze, ale mają gorsze podzespoły.

Niejednokrotnie też już na pierwszy rzut oka widać, że jakość wykonania obudowy takich laptopów jest niższa. To natomiast nie wchodzi w grę przy komputerze przeznaczonym do pracy, zwłaszcza jeżeli ma to być komputer dla handlowca lub innego pracownika, który potrzebuje mobilnego narzędzia pracy.

Jaki laptop do pracy?

Jak widać łatwo wybrać komputer przenośny dla gracza lub domowego laptopa, ale trudniej znaleźć idealny komputer do firmy. Na szczęście dzięki poniższym informacjom dowiesz się, jak wybrać laptop do pracy w terenie, aby zakup był udany i każdego dnia ułatwiał pracę. Oprócz wspomnianej obudowy, która powinna porządnie wykonana (a więc ładna i solidna), taki sprzęt musi oferować długi czas pracy na jednym ładowaniu baterii. Można co prawda dokupić różne ładowarki i przejściówki, aby w razie potrzeby podładować laptopa z gniazdka samochodowego, ale czasami jest to niewystarczające. Nie ma natomiast nic gorszego niż rozładowanie się komputera podczas prezentacji u klienta, szczególnie jeżeli nagle okaże się, że nie ma możliwości podłączenia go do ładowania. Dobry laptop do pracy w terenie musi być również lekki, bo w przeciwnym razie pracownik nie będzie chciał go ze sobą zabierać. To jednak nie wszystko, bo co z tego, że komputer będzie można łatwo przenieść z miejsca na miejsce i będzie działał kilkanaście godzin, jeżeli nie będzie miał wystarczającej mocy, aby zapewnić użytkownikowi bezproblemową pracę? Biorąc to wszystko pod uwagę, nikogo nie powinno dziwić, że porządne laptopy biznesowe są droższe niż pozostałe komputery. Jednocześnie taki sprzęt kupuje się raz na długi czas, bo zazwyczaj idealnie sprawdza się całymi latami nawet przy ciągłym użytkowaniu.

Popularne marki laptopów biznesowych

Przez długi czas za najlepsze laptopy biznesowe uważano przede wszystkim modele oferowane przez firmy Dell oraz Apple. Te ostatnie często przekraczały jednak możliwości finansowe klientów (zwłaszcza jeżeli firma potrzebowała laptopów dla kilkunastu pracowników), natomiast komputery Dell postrzegane były jako ciężkie i toporne. Obecnie sytuacja się zmieniła i obydwie wymienione firmy oferują sprzęt o nowoczesnym designie, który można kupić w przystępnej cenie (wciąż jednak będą to wyższe kwoty niż za laptopy innych firm). Dodatkowo od kilku lat rynek komputerów biznesowych z sukcesem podbija Microsoft. Firma wypuściła specjalną serię laptopów Surface, które designem nawiązują do sprzętu Apple. Wielu klientów wybiera je dlatego, że - w przeciwieństwie do komputerów MacBook - działają z systemem operacyjnym Windows, do którego większość osób jest przyzwyczajonych. Pozostali producenci sprzętu, który można zaliczyć do kategorii laptopów do pracy to między innymi HP, Huawei oraz ASUS.

Wybór laptopa do pracy w terenie

Bez względu na to, którego laptopa wybierzesz, koniecznie sprawdź atrakcyjne promocje, dzięki którym mniej zapłacisz za nowy laptop do pracy w terenie oraz niezbędne akcesoria i dodatki. Nie zapomnij o pakiecie biurowym Office (zawiera on między innymi edytor Word oraz arkusz kalkulacyjny Excel) i torbie lub plecaku na nowy komputer, dzięki czemu zabezpieczysz go przed uszkodzeniami podczas przenoszenia z miejsca na miejsce. Jeżeli zdecydujesz się na zakup komputera na stronie wspomnianego sklepu, będziesz mógł skorzystać nawet z 30 rat 0%. Tym samym twoja firma nie odczuje takiego wydatku, nawet jeżeli będzie to sprzęt z najwyższej półki.

 


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę