Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Jak wybrać odpowiednie miski dla psa?

18 lipca 2023
Jak wybrać odpowiednie miski dla psa?

Zastanawiasz się, jak zadbać o prawidłowe żywienie czworonoga? Pamiętaj, że ważne jest nie tylko to, co mu podajesz, lecz także w czym. Szukając misek dla pupila, zwróć uwagę na ich rozmiar, materiał i jakość wykonania. Dzięki temu Twój ulubieniec będzie mógł wygodnie pić wodę i jeść karmę. Sprawdź, jaka miska zaspokoi potrzeby Twojego psa!

Jak wybrać idealną miskę dla psa? 

Pies potrzebuje przynajmniej dwóch misek – jedną na karmę, a drugą na wodę. Dopasuj je przede wszystkim do wielkości i temperamentu czworonoga, oprócz tego zwróć uwagę na długość uszu i kształt pyska. Miska powinna być cztery razy większa od porcji karmy. Dla psa z długimi uszami wybierz wąskie, wysokie naczynia, dzięki czemu nie będzie ich moczył w wodzie lub karmie. Z kolei czworonóg z płaskim pyskiem ucieszy się z szerokiej, niskiej miski. Psom ras miniaturowych wystarczą miseczki o pojemności 0,4 l, a przedstawicielom średnich ras – 0,9 l. Dla średniej wielkości czworonogów przeznaczone są naczynia 1–2,8 l, z kolei dla dużych – 2,6–6 l. 

Plastikowa miska – czy warto ją kupić?

Plastikowe miski dla psa są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach. Produkty wyróżniają się przystępną ceną i nie pękają, jeśli niechcący je upuścimy. Jednak miski z tworzywa sztucznego można łatwo zarysować, dodatkowo trudno jest je wyczyścić. W konsekwencji stają się siedliskiem bakterii. Zanim wybierzesz taką miskę, upewnij się, że Twój pupil nie ma alergii na plastik. Plastikowe naczynia są lekkie, dlatego sprawdź, czy zostały wyposażone w gumową podkładkę. Zapobiega ona przemieszczaniu się miski podczas picia wody lub spożywania karmy. 

 Plastik ulega degradacji, dlatego z biegiem czasu może przenikać do jedzenia. Pamiętaj, że nawet niewielkie ilości substancji chemicznych są bardzo niebezpieczne dla czworonoga. Mogą przyczyniać się do zaburzeń metabolicznych i hormonalnych, a także zwiększają ryzyko zachorowania na raka. 

Z jakiego materiału wybrać miskę dla psa?

Metalowe miski są cięższe, dzięki czemu pies ich nie przewróci ani nie przesunie. Dodatkowo można je wygodnie wyczyścić, dzięki czemu nie osiądą na nich bakterie. Dużą popularnością cieszą się też miski podwójne – do jednej można wlać wodę, a do drugiej wsypać mokrą lub suchą karmę. Niestety, metaliczny posmak często przenika do zawartości naczynia. 

Zwróć też uwagę na miski ceramiczne, które co prawda są droższe, ale ładnie wyglądają i można je łatwo wyczyścić. Nie przesuwają się podczas spożywania posiłku lub wody, dzięki czemu sprawdzą się w przypadku energicznych psów. Zanim jednak je wybierzesz, upewnij się, że zostały wykonane z wysokiej jakości materiału. Sprawia on, że duża miska ceramiczna dla psa jest odporna na wyszczerbienie i stłuczenie, tym samym go nie pokaleczy.

Miska spowalniająca jedzenie – czy warto ją kupić?

Wspomniany produkt sprawdzi się w przypadku czworonogów, które mają skłonność do łapczywego jedzenia. Do miski możesz nałożyć zarówno mokrą, jak i suchą karmę. Zawiera ona liczne przegrody przypominające labirynt. Dzięki temu wydłuża czas spożywanego posiłku. Naczynie zapobiega problemom trawiennym i zmniejsza ryzyko otyłości, jednocześnie sprawia psu wiele radości.


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus gościł wczoraj w Cukrowni Dobrzeli...

Christiane Lambert, przewodnicząca Copa, która uczestniczyła w podpisaniu porozu...

Ukraiński minister rolnictwa, Mykoła Solskyi zapowiedział że drobni rolnicy otrz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę