aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Jak zoptymalizować czas planując wyjazdy na groby bliskich

31 października 2016
Jak zoptymalizować czas planując wyjazdy na groby bliskich

Dla większości Polaków Święto Zmarłych i Zaduszki to przede wszystkim czas refleksji i zadumy. Odwiedzamy cmentarze i myślimy o tych, którzy odeszli. Dni te kojarzą się nie tylko z modlitwą i pamięcią, ale także z ogromnymi utrudnieniami na drogach, z zakupem zniczy i wiązanek kwiatów. Pomocne w lepszym zaplanowaniu podróży na cmentarz czy poruszaniu się po zatłoczonym mieście mogą okazać się bezpłatne narzędzia, takie jak cyfrowe mapy, a w znalezieniu kwiaciarni, czy punktu sprzedającego znicze lokalne wyszukiwarki internetowe.

Pogoda na przełomie października i listopada zazwyczaj nie sprzyja kierowcom, a ze względu na korki, dojazd na cmentarz staje się samochodowym koszmarem, a przecież powinniśmy ten czas spędzić w spokoju i wyciszeniu.

Aby dojazd na cmentarz przebiegał bez zbędnych niespodzianek dobrze jest wcześniej sprawdzić czy na zaplanowanej przez nas trasie nie ma utrudnień. Na mapach cyfrowych Panoramy Firm dostępnych pod adresem mapa.pf.pl można nie tylko zobaczyć utrudnienia na drogach krajowych, ale przede wszystkim sprawdzić natężenie ruchu. – mówi Adrian Hinc, Kierownik Produktu panoramafirm.pl w Eniro Polska.

W lepszym dojeździe na wybrane cmentarze mogą nam pomóc funkcjonalności map cyfrowych. Na przykład na mapach Panoramy Firm natężenie ruchu jest zaznaczone kolorami. Zielonym kolorem oznaczone są drogi, na których ruch odbywa się płynnie, natomiast czerwony oznacza duże korki. Żółty i pomarańczowy kolor oznacza, że samochody poruszają się po danej ulicy wolniej. Dane pochodzą od firmy TomTom i co ważne są aktualizowane co 5 minut. Drugą przydatną funkcjonalnością, są utrudnienia drogowe. Są one zaznaczone na drogach krajowych, zarządzanych przez GDDKiA. Dane o utrudnieniach drogowych również są aktualizowane co 5 minut.

Aby czas Wszystkich Świętych spędzić w wyciszeniu i w gronie rodziny należy się wcześniej odpowiednio przygotować. Jak pokazuje wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl, która odnotowała 92% wzrost zapytań o hasła związane z dekorowaniem grobów, coraz częściej poszukujemy, sklepów i usługodawców w Internecie.

Szukając informacji chętnie korzystamy z urządzeń mobilnych, które ułatwiają nam życie i pozwalają zaoszczędzić czas. Dzięki nim szybko i łatwo możemy wyszukać potrzebne informacje np. na temat kwiaciarni, czy hurtowni zniczy. Nawet w przypadku tak specyficznego Święta, kierujemy uwagę ku narzędziom takim jak wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl, które pomogą nam znaleźć, to czego szukamy w pobliżu. – wyjaśnia Adrian Hinc, Kierownik Produktu panoramafirm.pl w Eniro Polska.

Jak wynika z danych szacunkowych 1 listopada na cmentarze przychodzi o 500% więcej osób niż w normalny dzień. Polacy dbają o elementy ozdobne grobów jako wyrazy pamięci i szacunku. Coraz częściej korzystają przy tym np. z urządzeń mobilnych i po skorzystaniu z lokalnych wyszukiwarek dokonują zakupów przez Internet. Natomiast cyfrowe mapy, szczególnie te bezpłatne to dodatkowa pomoc dla kierowców, którzy korzystając z nich mogą lepiej i sprawniej zaplanować podróż.

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

Wołodymyr Zełenski- Prezydent Ukrainy, na platformie "X" zwrócil się do rządu po...

Prezydium NSZZ RI Solidarność dnia 9 lutego 2024 ogłosiło 30 dniowy strajk gener...

Indie zaoferowały gwarantowane wsparcie dla cen roślin strączkowych, kukurydzy i...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę