aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Jakie warzywa siać latem 2024?

13 maja 2024
Jakie warzywa siać latem 2024?

Okres letni jest odpowiedni dla rozpoczęcia upraw. Wiele warzyw możecie zasiać nawet wtedy, gdy nie dysponujecie dużą ziemią. Wystarczy odpowiednio zaadaptować przydomowy ogródek, niekiedy nada się nawet niewielki przecież balkon w bloku.

Wśród warzyw, które możecie zasiać w 2024, znajdują się:

  • Rzodkiewka: Rzodkiewka to warzywo korzeniowe, które można łatwo uprawiać z nasion w okresie letnim. Jej kształt może być kulisty, owalny lub cylindryczny, a kolor może być różowy, czerwony, biały lub czarny, w zależności od odmiany. Jest szybko rosnąca i można zacząć zbierać jej korzenie już po około 3-4 tygodniach od siewu. Rzodkiewki najlepiej rosną w umiarkowanie wilgotnej i przepuszczalnej glebie o pH neutralnym.
  • Rukola: Rukola, znana również jako rzeżucha, to warzywo liściaste o ostrym, pikantnym smaku, które jest popularne w sałatkach i jako dodatek do potraw. Może być uprawiana w doniczkach na balkonie lub w ogrodzie. Rukola rośnie najlepiej w pełnym słońcu lub lekkim cieniu i wymaga regularnego podlewania, aby utrzymać wilgotność gleby.
  • Bób: Bób to roślina strączkowa, która może być wysiewana latem i daje obfite plony. Rośnie najlepiej w dobrze przepuszczalnej, wilgotnej glebie i lubi umiarkowane światło słoneczne. Bób jest rośliną dość łatwą w uprawie, ale należy zwrócić uwagę na chwasty i szkodniki.
  • Szpinak: Szpinak to warzywo liściaste bogate w składniki odżywcze, które można uprawiać w okresie letnim, chociaż preferuje on chłodniejszy klimat. Jest dobrym źródłem witamin i minerałów, takich jak żelazo i witamina K. Szpinak najlepiej rośnie w żyznej glebie o odczynie pH około 6,5-7,0, i wymaga regularnego podlewania.
  • Dynia: Dynia to roślina, która może być uprawiana latem i daje plony w okresie jesienno-zimowym. Wymaga ciepłej, słonecznej lokalizacji i gleby dobrze drenującej się. Dynia może być uprawiana zarówno na otwartym polu, jak i w doniczkach, ale potrzebuje wystarczająco dużo miejsca, aby korzenie mogły się rozwinąć.
  • Sałata: Sałata to warzywo liściaste, które dobrze rośnie w okresie letnim, zwłaszcza w warunkach wilgotnych. Może być uprawiana zarówno w doniczkach na balkonie, jak i na grządce w ogrodzie. Sałata potrzebuje regularnego podlewania i częstego nawożenia, aby utrzymać swój soczysty smak i chrupkość.
  • Papryka: Papryka jest ciepłolubną rośliną, więc siew jej nasion w okresie letnim może przynieść dobre rezultaty. Istnieje wiele odmian papryki, różniących się kolorem, kształtem i smakiem owoców. Rośnie najlepiej w glebie dobrze odżywionej, o odczynie pH około 6,0-6,8, i potrzebuje co najmniej sześciu godzin pełnego słońca dziennie.
  • Fasola: Fasola to kolejne warzywo strączkowe, które można siać latem i które dobrze rośnie w ciepłej pogodzie. Istnieje wiele odmian fasoli, w tym fasola szparagowa, fasola szparagowa, fasola czarna i fasola szparagowa. Rośnie najlepiej w żyznej, dobrze drenującej się glebie i potrzebuje regularnego podlewania.
  • Ogórek: Ogórek to warzywo o smacznym, chrupiącym owocu, które jest popularne w letnich sałatkach i jako składnik kiszonek. Może być uprawiany zarówno na otwartym polu, jak i w szklarniach lub tunelach foliowych. Ogórek wymaga obfitego podlewania i regularnego nawożenia, aby utrzymać jego soczystość i smak.
  • Kalafior: Kalafior to warzywo krzyżowe, które można siać latem i które rośnie dobrze w umiarkowanie chłodnej pogodzie. Preferuje on pełne słońce i żyzną, dobrze przepuszczalną glebę o odczynie pH około 6,0-7,0. Kalafior może być podatny na niektóre szkodniki i choroby, więc ważne jest monitorowanie jego stanu i odpowiednie zabiegi ochronne.

Przy zajmowaniu się warzywami mogą wam towarzyszyć transmisje sportowe. Wiele z nich znajdziecie dzięki Fortuna kod promocyjny. Umożliwia on oglądanie licznych wydarzeń, nie tylko meczów piłki nożnej. Do korzystania z usługi nie jest konieczna pełna rejestracja.

oprac, e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

Wiodące organizacje branżowe pracodawców w Polsce: Związek Pracodawców Przemysłu...

Startuje objazdowa kampania informacyjna „Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na rak...

Główne cechy rzepaku ozimego, które weryfikowane są przed zakupem materiału siew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę