Janowskie Gryczaki

22 sierpnia 2016
Janowskie Gryczaki
ARR

13-14 sierpnia 2016 po raz 14 Janów Lubelski stał się kulinarną stolicą polski. Festiwal kaszy „Gryczaki” odbył się w parku „Misztalec” w Janowie Lubelskim. Organizatorami imprezy byli: Janowski Ośrodek Kultury, Gmina Janów Lubelski oraz Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim.

Wydarzenie o charakterze promocyjno–wystawienniczym z kiermaszem produktów regionalnych i licznymi konkursami. Królowały: gryczaki, jaglaki, pierogi      z kaszą, babeczki, sery i nalewki. Twórcy ludowi prezentowali na stoiskach rękodzieło z rzeźbą, malarstwem, wikliną oraz metaloplastyką. Odbywało się wiele konkursów na potrawy regionalne i nalewki. Dyrektor ARR OT Lublin dla laureatów konkursów kulinarnych ufundował nagrody w postaci sprzętu AGD, który wręczyli pracownicy Agencji.

Pracownicy Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w czasie trwania festiwalu obsługiwali stoisko informacyjno – konsultacyjne, na którym można było otrzymać materiały i broszurki o działalności Agencji. Udzielano informacji związanych między innymi ze wsparciem rynku produktów pszczelich, programem „Owoce w szkole”, funduszami promocji artykułów rolno – spożywczych.

W imprezie wzięło udział około 3500 osób.

ARR


POWIĄZANE

Nadal handel zbożem na krajowym rynku jest niewielki. Brak jest ofert sprzedaży ...

Na krajowym rynku tanieje cukier. Powodem spadku cen była duża jego podaż przy n...

Wiceszef PSL Dariusz Klimczak będzie reprezentował ludowców w Komitecie Narodowy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę