Adama_Spyrale_1-31.05.21

Jest oficjalna decyzja Rady Unii Europejskiej o zawarciu umowy ze Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

4 maja 2021
Jest oficjalna decyzja Rady Unii Europejskiej o zawarciu umowy ze Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

Rada - 29 kwietnia 2021 roku - przyjęła decyzję w sprawie zawarcia ze Zjednoczonym Królestwem (ZK) umowy o handlu i współpracy oraz umowy o bezpieczeństwie informacji. Jest to dla Unii Europejskiej (UE) ostatni krok w procesie ratyfikacji umów. Zanim to mogło nastąpić, 27 kwietnia 2021 roku, Parlament Europejski w drodze głosowania wyraził zgodę na zawarcie przez UE umowy z ZK.

 

Zjednoczone Królestwo zostanie teraz powiadomione o zakończeniu wewnętrznych procedur UE. Umowy i towarzyszące im teksty zostaną przed końcem miesiąca opublikowane w Dzienniku Urzędowym UE. Obie umowy wejdą w życie 1 maja 2021 r.

Portugalska sekretarz stanu do spraw europejskich - Ana Paula Zacarias - przekazała, że „Otworzyliśmy dziś nowy rozdział w naszych relacjach ze Zjednoczonym Królestwem. Zawarcie umowy o handlu i współpracy zapewni pewność prawa w nowych relacjach UE z ZK, z pożytkiem dla obywateli i firm po obu stronach kanału La Manche. Cenimy ZK jako dobrego sąsiada, wieloletniego sojusznika i ważnego partnera.”

Roboczy tekst przyjętej decyzji Rady został już upubliczniony.

 

 

IJHARS


POWIĄZANE

Niewiele czasu pozostało, by starać się o wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i ...

Rozpoczęły się zbiory jagody kamczackiej. Plantatorzy chcą pokazać jak wygląda i...

Do udziału w konkursie zapraszamy rolników ekologicznych z województwa dolnośląs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę