aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

John Deere powołuje nową President of Ag Business

6 czerwca 2023
John Deere powołuje nową President of Ag Business
  • W ramach długoterminowego planu przekazania stanowisk zarządu, z dniem 1 listopada 2023 roku, John Deere powołuje Deannę M. Kovar na stanowisko przyszłej prezeski działu Agricultural Machinery.
  • Kovar będzie zarządzać Regionem 1 (Afryka, Środkowy Wschód i Azja) oraz Regionem 2 (Europa i CIS), przewodniczyć działowi Agricultural Equipment oraz Turf.
  • Dotychczas prowadziła dział Precision Agriculture.    

 Pozostałą część tego roku podatkowego, poza pełnieniem stałych obowiązków, Kovar spędzi na zapoznaniu się z nową rolą. Od 1 listopada przejmie całą odpowiedzialność za nowe stanowisko. W tym dniu Markwart von Pentz obejmie rolę doradcy dyrektora generalnego Johna C. Maya przed przejściem na emeryturę w 2024 roku.

 – Jestem dumny z tego, co w ostatnich latach osiągnęliśmy jako John Deere w Europie, Afryce i Azji. To idealny moment na przekazanie pałeczki dalej i nie mógłbym wskazać lepszej następczyni niż Deanna – podsumowuje obecny prezes, Mark von Pentz.

Wspólna droga do cyfryzacji rolnictwa

Von Pentz, pochodzący z Dolnej Saksonii, od 2007 roku był jednym z dwóch prezesów Agricultural Machinery. W trakcie długiego okresu 16 lat pełnienia funkcji członka zarządu dla John Deere, odegrał ważną rolę w kształtowaniu i wzmacnianiu pozycji firmy i siły gospodarczej – w szczególności w Południowej Ameryce, Europie i Azji. Von Pentz rozpoczął też dostosowywanie firmy do norm cyfryzacji rolnictwa.

Kovar jest doświadczoną ekspertką od cyfryzacji rolnictwa: na poprzednim stanowisku odpowiadała za obszar Precision Agriculture i była kluczowa dla transformacji firmy w „Smart Industrial Company” i wprowadzenia „John Deere Production Systems”.

Obserwowanie wczesnego zaangażowania Marka w cyfryzację było ekscytujące. Naszym wspólnym celem zawsze było sprostanie złożonym potrzebom naszych rolników w zakresie cyfryzacji – tak Kover opisuje swoją dotychczasową współpracę z poprzednikiem. W trakcie wdrożenia do nowego stanowiska Head of Europe będzie szkolona przez von Petza.

Deanna M. Kovar

Vice President, Production Systems, Production & Precision Ag.

W ostatnich latach Deana M. Kovar (45 l.) była kluczową osobą w zmianie strategii John Deere z dostawcy sprzętu w firmę technologiczną. Dorastała na farmie mlecznej w stanie Wisconsin w USA. Zatrudniona w Johnem Deere jest od 2000 roku. Na swojej ścieżce zawodowej pełniła funkcję liderki, blisko współpracowała z czterema regionami Johna Deere’a. Kluczowe role dotyczyły sprzedaży, marketingu, obsługi klienta i rozwoju produktów. W minionych latach blisko współpracowała z Markiem von Pentzem. Jako Head of Europe przeniesie się wraz z rodziną do Mannheim.

Mark von Pentz,

President, Worldwide Agriculture & Turf Division Small Ag & Turf

Region 1 & 2 

Mark von Pentz (60 l.) rozpoczął pracę w firmie w 1988 roku jako stażysta w Mannheim i od tego czasu całą zawodową karierę spędził w John Deere. Jego pierwsze obowiązki obejmowały audyt finansowy w zarządzie europejskim. Zanim stał się odpowiedzialny za sprzedaż międzynarodową, a potem niemiecką, odpowiadał za strategiczne sojusze w Europie. W trakcie trzech lat działalności jako Vice President Marketing w Stanach Zjednoczonych, w wieku 44 lat został mianowany członkiem zarządu. Utrzymywanie bliskiego kontaktu z partnerami sprzedaży, rolnikami i pracownikami w różnych działach firmy jest dla niego szczególnie ważne:

  W nadchodzących latach z pewnością będę wciąż utrzymywał bliski kontakt z rolnictwem. Aktualna transformacja naszej branży jest dla mnie ekscytującą podróżą – dodaje von Pentz, który nie może doczekać się kolejnego życiowego etapu w swoim życiu po dotychczasowej stopniowej transformacji.

oprac.red.ppr.pl


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę