CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

John Deere z nowościami i atrakcjami na Agro Show 2016

20 września 2016

Już w najbliższy piątek 23 września w Bednarach koło Pobiedzisk rozpocznie się międzynarodowa wystawa rolnicza pod szyldem Agro Show. Nowe ciągniki, prasa, odbiornik czy Gator - to tylko kilka atrakcji, które przygotował dla zwiedzających John Deere. Jedną z nich będą również Mistrzostwa Operatorów John Deere, które odbędą się na pięciu specjalnych symulatorach pracy kombajnem.

 

Przez 4 dni od 22 do 26 września Bednary koło Pobiedzisk będą niewątpliwie stolicą rolnictwa w Polsce. To tam Polska Izba Gospodarcza i Urządzeń Rolniczych organizuje międzynarodową wystawę pod nazwą Agro Show. Zwiedzający znajdą tam najnowsze i najnowocześniejsze maszyny oraz urządzenia. Wśród nich pojawi się również stoisko marki John Deere na którym znajdzie się szereg niespodzianek.

 

Nowy 5R

 

Pierwsza z nich to ciągnik nowej serii 5R czyli nowa konstrukcja, która łączy w sobie jednoczęściową konstrukcję ramy z nisko położonym środkiem ciężkości. Ułatwia to montaż ładowacza czołowego z krótkim promieniem skrętu. Nowa seria może być wyposażona w jedną z trzech dostępnych przekładni oraz silnik 4 cylindrowy o poj. 4,5 l. zapewniający moc od 90KM do 125KM. Wszystko dostosowane dla potrzeb małych i średnich gospodarstw rolnych, mleczarskich i hodowlanych.

 

Gąsienicowe 8R i 9RX

 

Innym zaprezentowanym ciągnikiem będzie model 8400R, który zasilany jest nowym dziewięciolitrowym silnikiem John Deere zgodnym z normą Stage IV. Maszyna oferuje moc do 450 KM z funkcją inteligentnego zarządzania mocą (IPM). Zainteresowanie wzbudzi zapewne również wnętrze zaopatrzone w wielofunkcyjny fotel, zintegrowany joystick hydrauliczny i konsolę sterowania CommandARM z wyświetlaczem. Do tego wspomnieć należy o podwójnej osi kołnierzowej o szerokości całkowitej 255 cm, która zapewnia dodatkową przyczepność i wytrzymałość kół.

 

Swoje miejsce na stoisku John Deere znajdzie również największy model ciągnika 9620RX z nowej czterogąsienicowej serii 9RX. Wysokiej klasy podłoże z czterema gąsienicami, które skutecznie przenoszą moc silnika na podłoże, doskonale sprawdza się podczas prac wymagających dużej siły uciągu. Wszystko z myślą o wydajnej pracy i minimalnej obsłudze codziennej, która sprowadza się do sprawdzenia poziomu oleju co 1500 h.

 

Gator XUV590i

 

Agro Show to doskonały moment, aby zaprezentować wyjątkowy Gator XUV590i. Wydajny dwucylindrowy silnik, niezależne zawieszenie wszystkich czterech kół i szeroka gama opcji doposażenia, mają sprostać klientom wymagającym wydajności oraz komfortu. Zaprezentowany model oferuje całkowitą ładowność o masie 362 kg oraz wyposażony jest w standardowej wersji w wspomaganie kierownicy oraz alternator o zwiększonej pojemności do obsługi doposażenia takiego jak oświetlenie oraz wyciągarki. Do tego dzięki izolacji układu napędowego i zastosowaniu materiału tłumiącego dźwięki wokół silnika, zmniejszono poziom hałasu i wibracji. Pojazd ma 28-litrowy zbiornik paliwa, dzięki czemu dłużej pracuje bez tankowania. Warto będzie również sprawdzić tablicę przyrządów, która obejmuje wszystkie najważniejsze informacje o pojeździe.

 

Nowa generacja pras stałokomorowych i odbiorniki StarFire 6000

 

Nowa generacja stałokomorowych pras zwijających na 2017 rok to kolejny punk obowiązkowy na stoisku John Deere. Model F441M - przeznaczony dla średniej wielkości gospodarstw hodowlanych oraz modele klasy Premium F441R i C441R - będą dostępne zarówno w wersji przeznaczonej do zbioru kiszonki i suchych plonów. Nowa prasa zwiększy produktywność nawet o 9 proc. w porównaniu do poprzedniego modelu.

 

Nie zabraknie również nowej generacji odbiornika StarFire 6000 zaopatrzonego w ulepszoną antenę i globalny system nawigacji satelitarnej. Co istotne, odbiornik zapewnia trzykrotnie lepszą stabilność sygnału w zacienionych warunkach oraz może szybko przełączyć się na zapasową satelitę. Nie zapomniano również o zwiększeniu bezpieczeństwa, dzięki nowemu opcjonalnemu mechanizmowi blokującemu dla lepszej ochrony przed kradzieżą.

 

Konkurs Operatorów

 

Możliwość sprawdzenia swojej umiejętności pracy kombajnem i uczestniczenie w prawdziwej rywalizacji - takie atrakcje zapewni aż pięć symulatorów pracy kombajnem na których odbędą się zawody operatorów kombajnów John Deere. – Jest to element, który z pewnością ucieszy naszych gości. Oprócz prezentacji wielu ciekawych maszyn proponujemy także atrakcyjną rywalizację. Jesteśmy gotowi i już zapraszamy zwiedzających na stoisko – mówi Piotr Dziamski z John Deere Polska. Rywalizacja z pewnością dostarczy wielu emocji, a liczne atrakcje i konkursy pod hasłem „Piękno i Moc” zarówno dla pań, jak i panów gwarantują doskonale spędzony czas.

Biuro prasowe John Deere


POWIĄZANE

W dniu 15 września 2017 r. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyły się war...

1 października br. w Unii Europejskiej dojdzie do silnej deregulacji rynku cukru...

Zgodnie z prognozą IGC (International Grains Council) z 24.08.2017 światowa prod...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę