EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

Just EGG: „roślinna jajecznica” wchodzi do UE

3 listopada 2021
Just EGG: „roślinna jajecznica” wchodzi do UE

Od dłuższego czasu rynek Unii Europejskiej wymieniany jest przez amerykańską firmę Eat Just, jako strategiczny cel rozwoju sprzedaży oferowanych przez Amerykanów roślinnych zamienników jaj. Najnowsze informacje w tej sprawie każą się spodziewać rychłego zmaterializowania tych ambitnych planów.

Eksperci z Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności w Unii Europejskiej (EFSA) zatwierdzili kluczowy składnik wykorzystywany w produkcji „roślinnych jaj” przez Eat Just w świetle przepisów o tak zwanej „nowej żywności”. Panel naukowców EFSA uznał, że białko fasoli mung wykorzystywane przez amerykański start - up jest „bezpieczne w sugerowanych warunkach stosowania”, znajdujące się w  płynnych i mrożonych produktach jajecznych Eat Just.

Producent alternatyw dla jaj konwencjonalnych nie  kryje zadowolenia z wydania pozytywnej decyzji przez organy regulacyjne UE w zakresie bezpieczeństwa  żywności, stanowi ona przełom w staraniach o wejście do sprzedaży na rynki państw unijnych. Amerykanie  oczekują, że uda się to zrobić już w roku 2022, gdy Komisja Europejska zakończy przegląd.

Wcześniejsze plany  rozwoju zakładały, że JUST EGG wejdzie do Europy w 2021 roku. Do tej pory kalifornijska firma, dzięki agresywnej strategii rozwoju biznesu, produkt JUST Egg oferuje już na kilku rynkach światowych. Poza USA, jest obecna w Kanadzie, w Korei Południowej, w Hongkongu, w Tajlandii, w Chinach, a w Singapurze buduje zakład produkcyjny. Niedawno firma weszła po raz pierwszy na rynek afrykański.

 

KIPDiP


POWIĄZANE

Ponad 5% Polaków nie ma w domu pralki   Abonament telewizyjny powinno płacić pon...

Do tegorocznych żniw zrealizujemy rozbudowę i modernizację elewatora Braniewo- p...

Ostatni tydzień przypomniał inwestorom na rynkach o kryzysie sektora finansowego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę