Już 7 sierpnia, OPZZRiOR zaprasza na Festiwal

4 sierpnia 2022
Już 7 sierpnia, OPZZRiOR zaprasza na Festiwal

W dniu 7 sierpnia 2022 roku w Borkach Kosach w gminie Zbuczyn OPZZRiOR organizje wydarzenie pod nazwą Festiwal Kół Gospodyń́ Wiejskich. Z roku na rok imprezy w Borkach Kosach cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród okolicznych mieszkańców, rolników, ale również opinii publicznej z całej Polski. Z imprezy lokalnej wydarzenie w Borkach Kosach zmienia swój charakter na ogólnokrajowy. Tegoroczny Festiwal ostał objęty patronatem Wicepremiera i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka. Jedną ze specyfik w tym roku jest uwzględnienie prezentacji reprezentacji uchodźców z Ukrainy pod hasłem Solidarni z Ukrainą.

W programie przewidziane są prezentacje kulinarne i kulturalne w dedykowanym pawilonie. Siedlecki Caritas, we współpracy z fundacją New Life For Ukraine, zorganizuje przy tej okazji zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pomoc naszym sąsiadom.

Wydarzenie będzie z definicji prezentacją talentów, głównie kulinarnych, pań reprezentujących koła gospodyń wiejskich w większości z regionu siedleckiego. Obok nich zaprosimy na zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez Małego Inżyniera, na wycieczkę w kosmos w moblinym planetarium, wystawę pojazdów zabytkowych siedleckiego klubu Korba, czy wystawę ciężkiego i lżejszego uzbrojenia 18 Dywizji Zmechanizowanej z Siedlec oraz spotkania z reprezentantami Wojsk Obrony Terytorialnej.

W tym dniu Wicepremier Henryk Kowalczyk wręczy kilkunastu osobom związanym z rolnictwem tytuły Zasłużony dla Rolnictwa.

Organizator OPZZRiOR


POWIĄZANE

Niemal równocześnie, portale Onet i Wirtualna Polska poinformowały 3 październik...

Dobrostan zwierząt, zrównoważony rozwój i walka z ASF to główne tematy zjazdu Po...

Śmierć rodziców zawsze jest trudnym przeżyciem. Mimo wszystko jest to zdarzenie,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę