Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Już 7 sierpnia, OPZZRiOR zaprasza na Festiwal

4 sierpnia 2022
Już 7 sierpnia, OPZZRiOR zaprasza na Festiwal

W dniu 7 sierpnia 2022 roku w Borkach Kosach w gminie Zbuczyn OPZZRiOR organizje wydarzenie pod nazwą Festiwal Kół Gospodyń́ Wiejskich. Z roku na rok imprezy w Borkach Kosach cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród okolicznych mieszkańców, rolników, ale również opinii publicznej z całej Polski. Z imprezy lokalnej wydarzenie w Borkach Kosach zmienia swój charakter na ogólnokrajowy. Tegoroczny Festiwal ostał objęty patronatem Wicepremiera i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka. Jedną ze specyfik w tym roku jest uwzględnienie prezentacji reprezentacji uchodźców z Ukrainy pod hasłem Solidarni z Ukrainą.

W programie przewidziane są prezentacje kulinarne i kulturalne w dedykowanym pawilonie. Siedlecki Caritas, we współpracy z fundacją New Life For Ukraine, zorganizuje przy tej okazji zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pomoc naszym sąsiadom.

Wydarzenie będzie z definicji prezentacją talentów, głównie kulinarnych, pań reprezentujących koła gospodyń wiejskich w większości z regionu siedleckiego. Obok nich zaprosimy na zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez Małego Inżyniera, na wycieczkę w kosmos w moblinym planetarium, wystawę pojazdów zabytkowych siedleckiego klubu Korba, czy wystawę ciężkiego i lżejszego uzbrojenia 18 Dywizji Zmechanizowanej z Siedlec oraz spotkania z reprezentantami Wojsk Obrony Terytorialnej.

W tym dniu Wicepremier Henryk Kowalczyk wręczy kilkunastu osobom związanym z rolnictwem tytuły Zasłużony dla Rolnictwa.

Organizator OPZZRiOR


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę