Już dziś spotkanie AgroUnia- Ministerstwo Rolnictwa

4 października 2021
Już dziś spotkanie AgroUnia- Ministerstwo Rolnictwa

Jak poinformowało biuro prasowe AGROunii, spotkanie jej lidera Michała Kołodziejczaka z ministrem rolnictwa Grzegorzem Pudą odbędzie się na targach Polagra w Poznaniu o godzinie 12.00, w dn. 04.10.2021 (poniedziałek)

Jak do tego doszło?
Termin spotkania został ustalony na Agroshow w Bednarach gdzie miał miejsce incydent w którym doszło do wymiany zdań AGROunii z ministrem Pudą. Pierwotnie ustalono, że do spotkania dojdzie w dniu 04.10.2021r. w Warszawie o godzinie 12 w siedzibie ministerstwa rolnictwa na ulicy Wspólnej.
Nastąpiła kolizja terminów, ponieważ minister rolnictwa będzie obecny na targach POLAGRA W Poznaniu ustalono, że spotkanie nastąpi właśnie w Poznaniu.

Jak dowiadujemy się z informacji biura prasowego AGROunii, Grzegorz Puda na stanowisku ministra rolnictwa jest już niemal rok. Działacze AGROunii wysyłali w tym czasie dziesiątki pism. Odpowiedzi nie było lub były zdawkowe.

Działacze AGROunii byli zmuszeni „wyszarpać” sobie rozmowę z ministrem. Na targach rolnych w Bednarach stanęli oko w oko z ministrem, zastawili mu drogę. Zapytali dlaczego ucieka przed rolnikami? Dlaczego nie zaprosił AGROunii na spotkanie. Był zmuszony zaproponować termin. Po roku działalności Pudy na stanowisku dojdzie do spotkania z największą i najprężniej działającą grupą rolników. AGROunia stawi się na spotkaniu z kilkoma propozycjami zmian.

„Sytuacja w rolnictwie wymaga pilnych działań. Codziennie upada kilkadziesiąt gospodarstw rolnych przez nieudolną politykę rządu.” - mówi Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.
Czy przełamiemy impas w rolnictwie?Czy minister weźmie się do roboty?- takie pytania zadaje AGROunia.

Po spotkaniu zaplanowano konferencję prasową ok. godz. 14.15 przed siedzibą targów, ul. Głogowska 14 w Poznaniu.

oprac. e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Letnie warzywa dyniowate, czyli ciekawe pomysły na ogórki, kabaczki, cukinię.Naj...

Jak hakerów powstrzymać? Boom na kryptowaluty nie umknął uwadze hakerów. Spektak...

Doskonalenie zawodowe przez całe życie wydaje się być dziś jedynym kierunkiem dl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę