aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Kajetan Kajetanowicz podsumowuje sezon 2019 i mówi o planach na 2020

23 stycznia 2020
Kajetan Kajetanowicz podsumowuje sezon 2019 i mówi o planach na 2020
Newseria Biznes

Emocje po ostatnim sezonie rajdowym nie zdążyły na dobre opaść, a wielu fanów już nie może doczekać się wiosennej rywalizacji. Korzystając z zimowej przerwy trzykrotny rajdowy Mistrz Europy oraz ambasador firmy Delphi Technologies, Kajetan Kajetanowicz, postanowił podsumować osiągnięcia zespołu w 2019 roku oraz przedstawić plany na rok 2020.

Pod koniec października Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zakończyli swój udział w  cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata 2019, stając na podium Rajdu Katalonii. Solidna i równa forma pozwoliła na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji WRC2. Zmagania w 2019 roku popularny „Kajto” uświetnił zwycięstwem – po raz siódmy z rzędu – w rywalizacji Kryterium Asów na legendarnej ul. Karowej, w ramach 57 edycji Rajdu Barbórka. 

„Sezon 2019 był dla nas na pewno wielkim wyzwaniem. Jesteśmy niewielkim zespołem, który walczy z wielkimi. To kosztuje nas wiele pracy. Bardzo pozytywne było jednak to, że potrafimy wygrywać odcinki specjalne. Ponadto udało nam się wygrać Rajd Turcji i 5 krotnie stanąć na podium na 7 startów. Udawało nam się to wtedy, kiedy auto nie ulegało awarii i nie popełnialiśmy błędów, bo o nie w Mistrzostwach Świata nie jest trudno. Tam wszystko – mówiąc żargonem rajdowym – się kleiło. To sprawiło, że byliśmy coraz pozytywniej nastawieni z rajdu na rajd. Rok 2019 w porównaniu do 2018 był bez wątpienia lepszy. Kończymy ten sezon z uśmiechami na twarzach” – mówi Kajetan Kajetanowicz.

W kwestii planów na przyszłość Kajetanowicz zadeklarował walkę o Mistrzostwo Świata w kategorii WRC2. Zawodnik opowiedział także o roli partnerów w motorsporcie, a konkretnie o współpracy z firmą Delphi Technologies. Jako wspólny mianownik wymienił dążenie do doskonałości w swojej dziedzinie oraz chęć bycia liderem nie tylko teraz, ale również w przyszłości. 

„Współpracujemy z Delphi Technologies od wielu lat. Myślę, że dzięki zaangażowaniu oraz pasji ludzi, którzy pracują w firmie, bo firma to przede wszystkim ludzie, możemy robić fantastyczne rzeczy. Możemy realizować marzenia, nie tylko swoje, ale także naszych partnerów i kibiców. Mamy z Delphi Technologies wiele wspólnych pozytywnych cech (…) To właśnie sprawia, że nasza współpraca układa się tak dobrze” – podsumowuje Kajetan Kajetanowicz.

Cały wywiad z Kajetanowiczem dostępny jest na fanpage Delphi Technologies pod linkiem: https://www.facebook.com/DelphiTechPL/videos/451350145500554

 

Newseria Biznes


POWIĄZANE

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...

Oceniając coraz bardziej dramatyczne wydarzenia na granicy Polsko-Ukraińskiej i ...

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”stan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę