KGW Jarzębina zwyciężyło w konkursie ARiMR

16 listopada 2021
KGW Jarzębina zwyciężyło w konkursie ARiMR

W siedzibie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie, w dniu 9 listopada br., odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień laureatom ogólnopolskiego konkursu „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka”. W wydarzeniu uczestniczyli Anna Gembicka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Małgorzata Gośniowska-Kola, Dyrektor Generalny KOWR.

Konkurs był adresowany do Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze prowadzonym przez ARiMR. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przedmiotu, który mógłby zostać wykorzystany w działaniach informacyjnych Agencji. Prace konkursowe miały odwoływać się do tradycji polskiej wsi oraz kojarzyć z życiem rolników. Komisja konkursowa oceniała ich pomysłowość, oryginalność, pracochłonność, wykorzystanie materiałów naturalnych oraz estetykę.

Uroczystość wręczenia nagród otworzyła Halina Szymańska, Prezes ARiMR. Poinformowała ona, że konkurs cieszył się bardzo dużym powodzeniem. – Wpłynęło ponad 280 prac z całej Polski. Poziom prac konkursowych był bardzo wysoki. Jury oprócz trzech nagród głównych przyznało także dwadzieścia siedem wyróżnień, w tym sześć specjalnych – dodała.

Anna Gembicka podziękowała za inicjatywę zorganizowania konkursu. – Nie ulega wątpliwości, że osoby działające w kołach gospodyń wiejskich są niezwykle utalentowane, aktywne. To osoby, którym się po prostu chce. Chce się zmieniać rzeczywistość wokół siebie, robić coś dobrego dla swoich lokalnych społeczności. Cieszę się, że ARiMR postanowiła po te talenty sięgnąć – powiedziała Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Natomiast Małgorzata Gośniowska-Kola zwróciła uwagę na aktywne uczestnictwo Kół Gospodyń Wiejskich we wszystkich inicjatywach społecznych: targach, wystawach, konkursach. Podkreśliła, że nie chodzi tylko o samo uczestnictwo, ale profesjonalizm i ogromne zaangażowanie z jakim podchodzą do każdego zadania. – Nie byłoby to możliwe bez ogromnej pasji. Bo w życiu każdego człowieka niezmiernie ważna jest pasja. Gratuluję państwu tej pasji. Ona przekłada się także na życie państwa społeczności i rodzin – powiedziała Dyrektor Generalna KOWR.

Laureaci konkursu:

I miejsce –  KGW Jarzębina

II miejsce –  KGW Giedlarowa

III miejsce –  KGW Brzeźno

Wyróżnienia specjalne:

– KGW Czemlewo

– KGW Czerwonka Folwark

– KGW Gnaty

– KGW Słopanowo

– KGW Śródczanki

– KGW Świętojanki

Wszystkim Laureatom i Wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje.

 

KOWR


POWIĄZANE

Leasing cały czas wspiera inwestycje. Otoczenie makroekonomiczne powoduje, że bi...

Przyspieszające zmiany klimatu, galopujące ceny i kurczące się domowe budżety sp...

Krajowa Rada Izb Rolniczych zwrociła się w dniu 19.10.2022 do Andrzeja Adamczyka...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę