A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Klaudia Podkalicka broni pozycji lidera w Mistrzostwach Polski w klasie T2

5 maja 2017
Klaudia Podkalicka broni pozycji lidera w Mistrzostwach Polski w klasie T2
Newseria Lifestyle

Klaudia Podkalicka jest liderem klasy T2 w Mistrzostwach Polski i wiceliderem w Mistrzostwach Europy Centralnej w rajdach terenowych. Zwycięstwo podczas Baja Drawsko daje jej dobrą pozycję wyjściową przed kolejną rundą zawodów – Baja Carpathia. Najbliższe zawody zostaną rozegrane w dniach 5–7 maja 2017 w Stalowej Woli. 

„Bardzo się cieszę ze zwycięstwa w Baja Drawsko. Szczególnie, że byłam jedyną kobietą za kierownicą w tym rajdzie” – mówi Klaudia Podkalicka. – „Teraz będę walczyć o kolejne zwycięstwo i utrzymanie tej dobrej pozycji. Samochód mam dobrze przygotowany, ekipa gotowa, czekam tylko na sygnał do startu”.

Klaudia Podkalicka jest kierowcą rajdowym i wyścigowym. Po latach spędzonych na torach wyścigowych, zawodniczka rozpoczęła przygotowania do swojego największego marzenia, czyli udziału w Rajdzie Dakar. W zawodach cross country bierze regularnie udział od roku 2012, zdobywając wiele trofeów, w tym 2. miejsce w klasie T2 w eliminacji Pucharu Świata – Baja Poland 2015. W ubiegłych latach w Baja Drawsko również finiszowała na wysokich pozycjach, m.in. na 3. miejscu w klasie T2 w roku 2014.

„Rajdy typu cross country to moja największa pasja” – dodaje Klaudia. – „Krok po kroku staram się zbliżać do mojego celu, którym jest start w Rajdzie Dakar. Mam nadzieję, że uda mi się go wkrótce zrealizować”.

Na początku roku zawodniczka podpisała kontrakt sponsorski z firmą Total na udział w Mistrzostwach Polski w Rajdach Terenowych oraz rundzie Pucharu Świata. Zatem będzie jej można kibicować w kolejnych rundach Mistrzostw.

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Odpuśćmy już z tym rodzicielstwem na pełen etat. Napisać, że rodzicielstwo to ci...

Stanowisko Suwerennej Polski dotyczące przedłużenia do czerwca 2024 roku zakazu ...

Rolnicy, osoby z niepełnosprawnościami oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny muszą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę