dnikukurydzy_210818
Agrolok_60918

Koja wyprodukowała serię specjalistycznych naczep

23 lutego 2018
Koja wyprodukowała serię specjalistycznych naczep

Koja, podlaski producent maszyn rolniczych i urządzeń komunalnych rozszerza swoją ofertę wzbogacając portfolio o całkiem nowy dla firmy rodzaj produktów. Na zlecenie kontrahenta z Niemiec, firma słynąca dotąd przede wszystkim z wytwarzania komfortowych kabin do ciągników rolniczych, wykonała od podstaw specjalistyczne naczepy do samochodów ciężarowych.

 

Niskopodłogowe, specjalne naczepy przygotowane w Stawiskach wyróżnia przede wszystkim przeznaczenie. Zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający ich wykorzystanie do transportowania urządzeń i maszyn nadgabarytowych. Na uwagę zwracają ich imponujące rozmiary, których długość może dochodzić nawet do 16 metrów.

 

- Choć wyprodukowane przez nas naczepy to pierwsze w naszej historii wyroby tego rodzaju, które opuściły nasze hale produkcyjne, ale pracując nad nimi korzystaliśmy z bogatego doświadczenia w zakresie budowy specjalnych kontenerów do suszenia zboża – informuje Andrzej Konopka, przedstawiciel rodzinnej firmy ze Stawisk. - Bazowaliśmy m.in. na sprawdzonych już wcześniej rozwiązaniach konstrukcyjnych i technologicznych.

 

Zdaniem Andrzeja Konopki, kontrakt z niemieckim partnerem to wyraźny dowód zaufania dla przedsiębiorstwa, a zarazem kolejny przykład kooperacji z dużym kontrahentem zagranicznym.

- Dotychczas współpracowaliśmy już z kontrahentami z Niemiec, Francji, Skandynawii czy Beneluksu dostarczając projektowane od podstaw i budowane na specjalne zamówienie maszyny rolnicze czy urządzenia wykorzystywane przez służby komunalne - m.in. pługi odśnieżne, ścinacze łąkowe czy zamiatarki - mówi Andrzej Konopka.

 

Koja to rodzinne przedsiębiorstwo zatrudniające ok. 170 pracowników. Obecnie należy do czołowych dostawców kabin do ciągników rolniczych. W jej konstrukcje wyposażane są m.in. traktory marki Zetor czy Farmtrack Europe. Firma systematycznie dywersyfikuje swoją ofertę, rozbudowując ją o kolejne propozycje dla sektora usług komunalnych oraz odbiorców indywidualnych w postaci maszyn rolniczych – m.in. pługów.Biuro prasowe Koja


POWIĄZANE

W miejscowości Hnutowe pod Mariupolem, gdzie trwają walki pomiędzy ukraińskimi s...

Zwyczaje związane z jesiennymi pracami na wsi, jak kopanie ziemniaków, przygotow...

Sześć kombajnów i sześć historii rolników z różnych części kraju. Rolnicy optyma...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę