aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Kolejna inwestycja środowiskowa Sokołów S.A.

17 stycznia 2023
Kolejna inwestycja środowiskowa Sokołów S.A.

Sokołów S.A. sfinalizował kolejną inwestycję, której celem jest minimalizacja wpływu procesów produkcyjnych na środowisko naturalne. Jest nią nowa przyzakładowa oczyszczalnia ścieków w Oddziale Osie. To działanie wpisujące się w długofalową strategię społecznej odpowiedzialności firmy, której kluczowym elementem jest zrównoważona produkcja żywności.Firma Sokołów S.A. od lat kładzie nacisk na wdrażanie inwestycji, które zwiększają potencjał produkcyjny przy jednoczesnym ograniczaniu oddziaływania na środowisko i zmniejszaniu zużycia surowców naturalnych. – Te działania realizujemy we wszystkich zakładach Grupy Sokołów – podkreśla Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu Sokołów S.A. – To nasz priorytet i jednocześnie zasadniczy element nowej, 5-letniej strategii „Feeding the Future” („Wyżywić przyszłość”) grupy Danish Crown, do której Sokołów należy. W ramach tego długookresowego planu implementujemy nowoczesne technologie, które pozwalają nam ograniczać zużycie surowców naturalnych, inwestujemy w odnawialne źródła energii, jak i w bardziej ekologiczne rozwiązania w kategorii opakowań. Dzięki temu możemy efektywnie łączyć zwiększanie mocy produkcyjnych z troską o środowisko, a także być bardziej przyjaznym sąsiadem dla społeczności lokalnych w miejscach, w których funkcjonują nasze zakłady.

 

 

Kolejnym działaniem w ramach tej strategii jest oddanie do użytku nowo wybudowanej przyzakładowej oczyszczalni ścieków w Oddziale Sokołów S.A. w Osiu. To zwieńczenie 2-letniej inwestycji, o wartości blisko 6 mln złotych, która miała na celu poprawę jakości ścieków produkcyjnych kierowanych do systemu kanalizacji Gminy Osie. Wybudowany obiekt pozwala na przefiltrowanie 35mᶟ zanieczyszczonej wody w ciągu godziny, dzięki czemu w ciągu doby można rozłożyć z udziałem mikroorganizmów aż 400 m3 materii organicznej. Taka wydajność powoduje, iż w stosunku do stanu bez oczyszczalni zredukowano podstawowy wskaźnik zanieczyszczeń ChZT (chemiczne zapotrzebowanie na tlen tj. ilość tlenu potrzebna do zredukowania materii organicznej) o blisko 75%. – To kolejna inwestycja, dzięki której możemy minimalizować wpływ funkcjonowania zakładu na jego bezpośrednie otoczenie – mówi Dariusz Soszyński, Dyrektor Zakładu Sokołów S.A w Osiu. – Jej finalizacja oznacza, że Gminna Oczyszczalnia Ścieków w Osiu, może zwiększyć wydajność procesu oczyszczania ścieków komunalnych, a bezpośrednimi beneficjentami stają się mieszkańcy gminy oraz środowisko naturalne.

 

 

Sokołów zapowiada wdrażanie kolejnych inwestycji z zakresu zrównoważonej produkcji żywności, w poszczególnych oddziałach Grupy.

***

O firmie Sokołów S.A.
”SOKOŁÓW” S.A. to jeden z największych producentów mięsa w Centralno-Wschodniej Europie i jeden z liderów branży w Polsce. Od lat wyznacza standardy i jest prekursorem zmian w sektorze mięsnym. Firma zatrudnia niemal 9 500 osób. Główna siedziba spółki mieści się w Sokołowie Podlaskim. W skład spółki wchodzi 8 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w: Sokołowie Podlaskim, Kole, Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu, Tarnowie oraz Osiu.

***
Marka SOKOŁÓW to jedna z najcenniejszych polskich marek, doceniana przez konsumentów szczególnie za smak i wysoką jakość, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia – Ulubiona Marka Polaków, złote medale MTP Polagra Food oraz prestiżowy tytuł Solidnego Pracodawcy.


POWIĄZANE

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...

Oceniając coraz bardziej dramatyczne wydarzenia na granicy Polsko-Ukraińskiej i ...

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”stan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę