CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Kolejna szkoła rolnicza MRiRW

27 stycznia 2017
Kolejna szkoła rolnicza MRiRW
MRiRW

Podsekretarz stanu Rafał Romanowski złożył wizytę w nowo przejętej szkole rolniczej w Swarożynie, która z początkiem tego roku dołączyła do grona 45 zespołów szkół centrów kształcenia rolniczego, podległych Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Województwo pomorskie było jedynym, w którym dotychczas nie funkcjonowała szkoła resortowa. Zatem zmiana podległości Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Swarożynie, stanowi cenne uzupełnienie ogólnopolskiej sieci szkół resortowych.

Wiceminister dziękując uczestniczącemu w spotkaniu staroście tczewskiemu za przekazanie szkoły, wyraził przekonanie o potrzebie dalszej współpracy na rzecz szeroko pojętego rozwoju tej placówki. Przed szkołą rolniczą stoją bowiem ważne zadania przygotowania kadr do wyzwań współczesnego i nowoczesnego rolnictwa.

- Naszym założeniem jest, aby szkoły rolnicze przede wszystkim pełniły rolę ośrodków edukacji rolniczej w regionie, w którym funkcjonują. Powinny one stać się jednym z ogniw transferu wiedzy do praktyki oraz kreowania procesów innowacji gospodarczych i społecznych, służących zwiększaniu konkurencyjności polskiego rolnictwa − podkreślił Rafał Romanowski.

Ważnym elementem wizyty było spotkanie z nauczycielami i pracownikami administracji. Była to dobra okazja do wymiany opinii i spostrzeżeń na temat dalszego rozwoju  tej placówki.

Wszyscy zgromadzeni na spotkaniu wyrazili przekonanie, że ZSAiO w Swarożynie, po osiągnięciu pewnych standardów zaplecza dydaktycznego, zaoferuje zróżnicowane kierunki kształcenia, spełniając w ten sposób oczekiwania rynku pracy i środowiska społecznego.

MRiRW


POWIĄZANE

Oszacowaliśmy, że w ciągu pięciu lat w związku z efektem handlowym wdrożenia umo...

Dwie deklaracje: na temat unijnej dyrektywy w sprawie odnawialnych źródeł energi...

Dla polskich eksporterów jaj spożywczych w skorupkach pierwszą połowę roku 2017 ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę