CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Kolejne produkty najwyższej jakości otrzymały znak PDŻ

29 września 2016

– Ugruntowało się przekonanie, że cykl imprez pod hasłem Polagra Food jest świętem branży rolno-spożywczej. Zdobyte w ciągu 32. lat doświadczenie i prestiż sprawiły, że jest to najważniejsza tego typu impreza w naszej części Europy. Tradycją stało się też, że w czasie tych targów przedstawiciele firm otrzymują znaki programu Poznaj Dobrą Żywność dla swoich najwyższej jakości produktów – powiedział minister Krzysztof Jurgiel podczas poniedziałkowej Gali PDŻ odbywającej się w godzinach wieczornych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Program Poznaj Dobrą Żywność to program Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który od lat służy informowaniu konsumentów o produktach żywnościowych wysokiej jakości. Jego celem jest motywowanie producentów i przetwórców żywności do podnoszenia jakości swoich wyrobów.

– Zarówno Targi jak i Znak PDŻ to narzędzia promocji – zaznaczył podczas uroczystości prezes MTP Przemysław Trawa i dodał, że połączenie tych dwóch imprez to dobry mariaż pozwalający na rozwój obu wydarzeń.

Międzynarodowe Targi Poznańskie obchodzą w tym roku 95-lecie swojej działalności. Program Poznaj Dobrą Żywność ma krótszą historię, pierwsze znaki zostały nadane w 2004 roku. Od tamtego czasu wyróżnienie to otrzymało 1450 produktów wytwarzanych przez 176 producentów. Odznaczają się one najwyższą, niezmienną jakością i doskonałym smakiem.

– Znak PDŻ  jest dziś rozpoznawalny i stał się cenną wskazówką przy dokonywaniu zakupów przez  konsumentów – podkreślił minister Jurgiel.

Wczoraj wieczorem  znaki programu Poznaj Dobrą Żywność otrzymało kolejnych 48 producentów dla 193 swoich wyrobów. Podczas ceremonii wręczania znaków ministrowi Jurgielowi towarzyszył sekretarz stanu Jacek Bogucki.

– To że produkujemy bardzo dobrą żywność, żywność najwyższej jakości, żywność o wybornym smaku potwierdzają też dane dotyczące naszego eksportu rolno-spożywczego, który systematycznie rośnie. W ubiegłym roku jego wartość wyniosła blisko 24 mld euro. Dlatego też zabiegamy o dostęp do kolejnych rynków. W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy nastąpiło to w odniesieniu do 20 państw – podkreślił szef resortu rolnictwa gratulując wyróżnionym. Powiedział, że jest przekonany, iż produkty te znajdą  uznanie wśród konsumentów na całym świecie - bo są tego warte.

Uroczyste wręczenie znaków PDŻ jest jednym z najważniejszych wydarzeń realizowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie działań informacyjno-promocyjnych Programu Poznaj Dobrą Żywność. Uroczystość ta jest również okazją do spotkań z producentami branży rolno-spożywczej, służących wymianie informacji i poglądów.

MRiRW


POWIĄZANE

Oszacowaliśmy, że w ciągu pięciu lat w związku z efektem handlowym wdrożenia umo...

Dwie deklaracje: na temat unijnej dyrektywy w sprawie odnawialnych źródeł energi...

Dla polskich eksporterów jaj spożywczych w skorupkach pierwszą połowę roku 2017 ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę