aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Kolejne protesty rolników już w najbliższą środę? Zaostrzenie konfliktu

19 października 2020
Kolejne protesty rolników już w najbliższą środę? Zaostrzenie konfliktu

Nie milkną echa ubiegłotygodniowych protestów rolników przeciw tzw. "Piątce Kaczyńskiego", a tymczasem jak zapowiedziała Agrounia kolejny ogólnopolski protest szykowany jest na środę.

- Każdy poseł musi sobie zdawać sprawę, że to jego decyzja ma wpływ na budowanie rzeczywistości w Polsce. Dlatego odwiedzimy biura posłów, którzy zagłosowali przeciwko polskim rolnikom. Rolnicy są przygotowani na to, by oznaczyć te biura w odpowiedni sposób, by pokazać, że tam są zdrajcy polskiej wsi, bo w Sejmie dokonała się zdrada. I będziemy mówić o tym w jasny, prosty, bezpośredni sposób - powiedział lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

Miniona niedziela również upłynęła pod znakiem rolniczych działań protestacyjnych, kiedy to rolnicy z Agrounii wysypali m.in.  pod posesją byłego podsekretarza stanu w MRiRW Zbigniewa Babalskiego obornik i wywiesili banery. Podobne akcje odbyły się również pod domami posłów PiS: Piotra Polaka, i Roberta Gwiazdowskiego.

– Chcemy wszystkie pieniądze z dofinansowań i odszkodowań dla rolników odnośnie piątki dla zwierząt przekazać na walkę z koronawirusem i chcemy, by pozwolono nam prowadzić dalej wszystkie biznesy, które prowadzimy. Chcemy pracować, zarabiać i zdobywać pieniądze. A te pieniądze, które mają być przekazane na łagodzenie tych nienormalnych zmian chcemy przekazać na walkę z koronawirusem. – mówił lider Agrouni.

 Przypomnijmy. Największy protest rolników po 89 roku miał miejsce zaledwie tydziń temu- 13.10.2020 roku na którym rolnicy przedstawili następujące postulaty:

1. NATYCHMIASTOWE ZAPRZESTANIE JAKICHKOLWIEK PRAC NAD PROCEDOWANĄ W SEJMIE I SENACIE USTAWĄ NAZYWANĄ PRZEZ ROLNIKÓW – „KACZYŃSKIEGO PIĄTKA DLA ZWIERZĄT” I ROZPOCZĘCIE KONSULTACJI SPOŁECZNYCH W TEJ SPRAWIE PO USTANIU PANDEMII COVID-19

2. NATYCHMIASTOWE ODWOŁANIE GRZEGORZA PUDY ZE STANOWISKA MINISTRA ROLNICTWA

3. NATYCHMIASTOWE PRZEPROSINY ROLNIKÓW PRZEZ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO ZA TO, ŻE ZAINICJOWAŁ CAŁĄ TĄ NAGONKĘ NA POLSKIE ROLNICTWO, PRZEDSTAWIAJĄC HODOWCÓW JAKO BARBARZYŃCÓW KTÓRZY NIE DBAJĄ O DOBROSTAN ZWIERZĄT- CO JEST NIEZGODNE Z PRAWDĄ

 Rządzący nie spełnili ani jednego, wręcz przeciwnie, 


Niestety, już następnego dnia ustawa została uchwalona przez Senat, poprzez egzotyczną koalicję Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej i Lewicy, nanosząc nic nie znaczące dla całokształtu stanowionego prawa poprawki.
Ustawa zakłada de facto całkowitą likwidację przemysłu futrzarskiego i produkcji wołowiny w Polsce. Nie wiedzieć dlaczego, ubój rytualny drobiu (HALAL I KOSZER) jest humanitarnie do przyjęcia przez senatorów, a ten sam sposób uboju bydła mięsnego i krów już humanitarny nie jest!!!
Takie stanowisko i tłumaczenia rządzących podsycają tylko niezadowolenie i gniew rolników.

Z wypowiedzi liderów organizacji i związków zawodowych jasno wynika, że Rolnicy nie ustąpią i protestować będą aż do osiągnięcia ostatecznego zwycięstwa!

Wczorajsze wydarzenia pokazują jednoznacznie, że konflikt się zaostrza, a rząd obrał kurs na zwarcie  i nie do przyjęcia rowiązania, wiedząc, że rolnicy nie ustąpią.

red. ppr.pl na podst. Agrounia / FB


POWIĄZANE

Polacy zadowoleni z transformacji energetycznej. Blisko co drugi badany potwierd...

Mazurska Manufaktura S.A., specjalizująca się w produkcji kraftowych alkoholi mo...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę