Kolejne ułatwienia w eksporcie drobiu do Ghany

14 maja 2019
Kolejne ułatwienia w eksporcie drobiu do Ghany

Rząd Ghany wprowadził kolejne ułatwienia dotyczące przywozu drobiu do tego kraju. Obniżono między innymi  taryfę celną dla części importu.

Decyzję urzędników oprotestowały jednak lokalne organizacje drobiarskie  twierdząc, że miejscowy przemysł drobiarski jest zszokowany takim postępowaniem rządu ponieważ hodowcy  oczekiwali raczej wprowadzenia nowych elementów polityki protekcjonistycznej, a nie ułatwień w imporcie.  Drobiarze z Ghany twierdzą, że nowe warunki konkurencyjne mogą doprowadzić do katastrofy miejscowych  hodowców.

Przypomnijmy, że po pierwszych dwóch miesiącach tego roku Ghana jest największym zewnętrznym odbiorcą  europejskiego eksportu mięsa drobiowego. Od początku stycznia do końca lutego, z Unii Europejskiej do  Ghany, wywieziono już niemal 32,5 tys. ton drobiu. Było to aż o ponad 38 procent więcej niż w analogicznym  okresie zeszłego roku. Niestety, do Ghany trafiają tańsze części kurcząt stąd na rynku tym marże nie należą do najwyższych. Z drugiej jednak strony dla wielu firm drobiarskich eksport do Ghany i innych państw Afryki jest  jedną z niewielu szans na sprzedaż innych części kurcząt niż piersi. Są także przedsiębiorstwa, które wysyłają do  państw afrykańskich mięso wycofanych z produkcji kur nieśnych.Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Zarząd KRIR wystąpił 2 czerwca 2020 do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wyjaśn...

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN) podczas międzynarodow...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie informuje, że zgodnie z obwi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę