aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Komisarz Wojciechowski oglądał rolnictwo w USA

3 marca 2023
Komisarz Wojciechowski oglądał rolnictwo w USA

fot.FAS USDA

Janusz Wojciechowski, Komisarz ds. rolnictwa UE,  pod koniec lutego przebywał w USA na Agricultural Outlook Forum. Po wspólnej sesji USDA Agricultural Outlook Forum, sekretarz Tom Vilsack i komisarz ds. rolnictwa Unii Europejskiej Janusz Wojciechowski udali się do rodzinnej i zarządzanej farmy zbóż i warzyw w hrabstwie Carroll w stanie Maryland, aby komisarz mógł dowiedzieć się więcej o amerykańskim rolnictwie i jego zaangażowaniu w przyjazną dla klimatu, zrównoważoną produkcję.

Odwiedzili farmy Lippy Brothers, gdzie cztery pokolenia rodziny Lippy uprawiają swoje rośliny przy użyciu różnych praktyk konserwatorskich, zarządzania składnikami odżywczymi i rolnictwa precyzyjnego w celu zachowania i poprawy jakości gleby, wody i powietrza oraz siedlisk dzikiej przyrody. Lippy Brothers prowadzi również działalność eksportową, która służy jako siła napędowa wzrostu gospodarczego i dostępu do globalnego rynku dla producentów w regionie. Rodzina weszła w działalność eksportową, gdy oni i ich koledzy producenci potrzebowali rynku zbytu, aby sprzedać swoje plony po tym, jak port w Baltimore zamknął swój zakład załadunku soi.

Podczas pobytu na farmie sekretarz i komisarz zaangażowali się w dyskusję panelową z właścicielem i współzałożycielem farmy Donaldem Lippy oraz kierownikiem operacyjnym Bradem Rillem. Dołączyli do nich również przedstawiciele organizacji, które otrzymały dotacje za pośrednictwem USDA Partnerships for Climate-Smart Commodities: John Jansen, reprezentujący United Soybean Board i Farmers for Soil Health oraz Lars Dyrud, dyrektor generalny firmy Earth Optics. Obecni byli również liczni lokalni producenci oraz liderzy rolnictwa i ochrony przyrody.

Paneliści przedstawili wgląd w wyzwania, przed którymi stoją amerykańscy rolnicy w zakresie równoważenia zrównoważonego rozwoju i rentowności, a sekretarz Vilsack podkreślił wysiłki USDA na rzecz wspierania amerykańskich producentów poprzez dobrowolne, oparte na zachętach, ukierunkowane na rynek programy, w tym inicjatywę Partnerships. Sekretarz podkreślił również znaczenie kształtowania polityki opartej na nauce, aby zapewnić producentom dostęp do innowacji technologicznych, które pozwolą im zmaksymalizować produkcję przy jednoczesnym zminimalizowaniu ich wpływu na środowisko.

Komisarz Wojciechowski był szczególnie wdzięczny za wysłuchanie opinii pracujących rolników, którzy powiedzieli Donaldowi Lippy'emu: "Wysłuchanie pana jest dodatkowym potwierdzeniem, że musimy współpracować i dzielić się informacjami i praktykami. Zmierzamy w tym samym kierunku, a rolnicy muszą brać udział w dyskusji".
 

źródło: Foreign Agricultur Servis U.S. Departament of Agriculture


POWIĄZANE

Przywódcy państw członkowskich nie doszli wczoraj do porozumienia w sprawie obsa...

Jak wynika z danych przekazanych przez GIP PIP, w I kw. 2024 r. wpłynęło 255 ska...

Nvidia wyprzedza Apple i Microsoft pod względem kapitalizacji rynkowej, stając s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę