aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Kompromis w Komisji AGRI

28 lutego 2024
Kompromis w Komisji AGRI

Głosowanie komisji AGRI dowodzi, że kompromis w sprawie ukraińskich ATMs jest możliwy, INTA musi z tego czerpać inspirację

Wczorajsze głosowanie komisji AGRI w sprawie odnowienia ukraińskiego ATMs przyniosło pozytywne rezultaty dla rolników z UE. Decyzje Komitetu obejmujące włączenie zbóż, nasion oleistych i miodu do systemu automatycznych środków ochronnych, wraz z dostosowaniami do tego systemu, latami referencyjnymi i opóźnieniami w uruchomieniu, stanowią znaczący postęp w kierunku zapewnienia europejskim rolnikom sprawiedliwej i zrównoważonej przyszłości.

Wyniki te mają znaczenie dla rolników w UE, którzy zmagają się z konsekwencjami decyzji handlowych podejmowanych w obliczu wyzwań geopolitycznych. Społeczności rolnicze, podobnie jak reszta Europejczyków, nadal wspierają Ukraińców. Jednak liberalizacja handlu spowodowała również, że od dwóch lat znaczny import ukraińskich produktów rolnych poważnie wpływa na rolników w UE. Zaangażowanie w rozwiązanie tych problemów podkreśla zaangażowanie komisji AGRI w dobro naszego sektora rolnego i jej zdolność do znalezienia rozwiązania zachowującego właściwą równowagę między utrzymaniem wsparcia dla Ukrainy a zapewnieniem przetrwania rolników w UE.

Uznając te osiągnięcia, dostrzegamy także nadchodzące wyzwanie, jakim będzie głosowanie nad projektem sprawozdania komisji INTA. Konieczne jest, aby pozytywny impet nabyty w komisji AGRI nie tylko został utrzymany, ale także służył jako inspiracja. Przetrwanie rolników w UE zależy od przemyślanych decyzji i wspólnych wysiłków podczas poruszania się po zawiłym krajobrazie międzynarodowych umów handlowych.

Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do tych pozytywnych wyników i nalegamy, aby inni decydenci zjednoczyli się w tym zakresie. W ten sposób możemy wspólnie wypracować porozumienie, które dzięki lepszemu rozkładowi wysiłków zagwarantuje Ukrainie niezachwiane wsparcie.

W imieniu następujących stowarzyszeń:

AVEC – Stowarzyszenie Przetwórców Drobiu i Handlu Drobiem w krajach UE

CEFS – Europejskie Stowarzyszenie Producentów Cukru

CEPM – Europejska Konfederacja Producentów Kukurydzy

CIBE – Międzynarodowa Konfederacja Europejskich Plantatorów Buraków

COPA-COGECA – Zjednoczony głos rolników i ich spółdzielni w Unii Europejskiej

EUWEP – Europejska Unia Sprzedaży Hurtowej Jaj, Przetworów Jajczych, Drobiu i Dziczyzny

oprac, e-red ppr.pl


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę