aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Kompromis w Komisji AGRI

28 lutego 2024
Kompromis w Komisji AGRI

Głosowanie komisji AGRI dowodzi, że kompromis w sprawie ukraińskich ATMs jest możliwy, INTA musi z tego czerpać inspirację

Wczorajsze głosowanie komisji AGRI w sprawie odnowienia ukraińskiego ATMs przyniosło pozytywne rezultaty dla rolników z UE. Decyzje Komitetu obejmujące włączenie zbóż, nasion oleistych i miodu do systemu automatycznych środków ochronnych, wraz z dostosowaniami do tego systemu, latami referencyjnymi i opóźnieniami w uruchomieniu, stanowią znaczący postęp w kierunku zapewnienia europejskim rolnikom sprawiedliwej i zrównoważonej przyszłości.

Wyniki te mają znaczenie dla rolników w UE, którzy zmagają się z konsekwencjami decyzji handlowych podejmowanych w obliczu wyzwań geopolitycznych. Społeczności rolnicze, podobnie jak reszta Europejczyków, nadal wspierają Ukraińców. Jednak liberalizacja handlu spowodowała również, że od dwóch lat znaczny import ukraińskich produktów rolnych poważnie wpływa na rolników w UE. Zaangażowanie w rozwiązanie tych problemów podkreśla zaangażowanie komisji AGRI w dobro naszego sektora rolnego i jej zdolność do znalezienia rozwiązania zachowującego właściwą równowagę między utrzymaniem wsparcia dla Ukrainy a zapewnieniem przetrwania rolników w UE.

Uznając te osiągnięcia, dostrzegamy także nadchodzące wyzwanie, jakim będzie głosowanie nad projektem sprawozdania komisji INTA. Konieczne jest, aby pozytywny impet nabyty w komisji AGRI nie tylko został utrzymany, ale także służył jako inspiracja. Przetrwanie rolników w UE zależy od przemyślanych decyzji i wspólnych wysiłków podczas poruszania się po zawiłym krajobrazie międzynarodowych umów handlowych.

Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do tych pozytywnych wyników i nalegamy, aby inni decydenci zjednoczyli się w tym zakresie. W ten sposób możemy wspólnie wypracować porozumienie, które dzięki lepszemu rozkładowi wysiłków zagwarantuje Ukrainie niezachwiane wsparcie.

W imieniu następujących stowarzyszeń:

AVEC – Stowarzyszenie Przetwórców Drobiu i Handlu Drobiem w krajach UE

CEFS – Europejskie Stowarzyszenie Producentów Cukru

CEPM – Europejska Konfederacja Producentów Kukurydzy

CIBE – Międzynarodowa Konfederacja Europejskich Plantatorów Buraków

COPA-COGECA – Zjednoczony głos rolników i ich spółdzielni w Unii Europejskiej

EUWEP – Europejska Unia Sprzedaży Hurtowej Jaj, Przetworów Jajczych, Drobiu i Dziczyzny

oprac, e-red ppr.pl


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę