aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Konfederacja powołała w Sejmie Zespół Rolny

21 marca 2023
Konfederacja powołała w Sejmie Zespół Rolny

Zespół Rolny Konfederacji gwarantuje, że walka o polskie rolnictwo będzie się odbywała kompetentnie, sensownie, merytorycznie, ponieważ są tu osoby, które rolnictwo znają od podszewki - zapewniali w poniedziałek posłowie Konfederacji Robert Winnicki i Michał Urbaniak. 

„Rolnictwo zostało zdradzone przez partię biurokracji regionalnej, jaką jest PSL i zostało zdradzone też bardzo mocno przez partię, która w ostatnich latach pozyskiwała najwięcej głosów mieszkańców wsi, rolników, czyli przez PiS” – oświadczył Winnicki podczas konferencji prasowej w Sejmie inaugurującej prace Zespołu Rolnego Konfederacji. 

Poseł przekonywał, że „mamy do czynienia z wielką zdradą polskiego rolnictwa”, natomiast Konfederacja – jak zapewniał - „zawsze dopomina się o głos i reprezentuje tych, którzy są najbardziej zagrożeni, a jednocześnie ważni z punktu widzenia bezpieczeństwa żywnościowego kraju”. 

Michał Urbaniak, który jest członkiem sejmowej komisji rolnictwa ocenił, iż „cała polska branża rolno-spożywcza jest dzisiaj niszczona, jest destabilizowana, choćby przez niekontrolowany import artykułów rolno-spożywczych z Ukrainy”. „Ten towar miał być tylko przez Polskę przewożony, a rozpływa się w naszych skupach, a polscy rolnicy dzisiaj tracą na tym bardzo mocno ekonomicznie. Za chwilę wielu z nich może z tego rynku zniknąć” – podkreślił Urbaniak. 

Lider Konfederacji w okręgu elbląskim Konrad Sajkowski przekonywał, że „politycy, którzy dzisiaj rządzą w kraju i ci, którzy siedzą w Brukseli, nie mają pojęcia o rolnictwie, nie przepracowali pół dnia na wsi, a chcą rolnikom ustawiać życie”. „Dlatego uważamy, że powołanie takiego zespołu jest tak ważne, bo widzimy, że na kryzys w rolnictwie ich odpowiedzią są dopłaty do ugorowania, albo zalewania, zabagniania kolejnych tysięcy hektarów polskiej ziemi” – powiedział. 

Przekonywał jednocześnie, że Konfederacja jest w obecnym parlamencie „jedyną siłą, która twardo jest przeciwko zarówno głupocie czy to brukselskiej, czy krajowej”. „Pamiętamy Piątkę Kaczyńskiego przeciwko rolnikom i na pewno będziemy o niej przypominać” – zapewnił. Jak poinformował, „jesteśmy w trakcie pisania naszego programu dla wsi”, precyzując, że z rolnictwem związane są także inne gałęzie gospodarki narodowej, a tym samym setki tysięcy miejsc pracy. 

Rzecznik Konfederacji Anna Bryłka oświadczyła, że partia „gwarantuje bezpieczeństwo żywnościowe i bezpieczeństwo żywności”. „Konfederacja cały czas podnosi postulat swobody działalności rolnej; koniec z tą absurdalną biurokracją, koniec z tym obecnym krajowym planem strategicznym, gdzie rolnik, zamiast zajmować się uprawą, zajmować się hodowlą, siedzi za biurkiem i teraz myśli, jak połączyć ekoschematy, żeby dopłaty w jakiś sposób wyrównywały coraz wyższe koszty produkcji. Konfederacja gwarantuje asertywną politykę na forum Unii Europejskiej. Koniec z tą polityką klimatyczną likwidującą polskie rolnictwo” – powiedziała. 


 


źródło: Biuro Prasowe Konfederacji


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę