Adama_AgilTrinity_15.08.2020
GUS_230920_750x100_stat

Konferencja „Paszportyzacja polskiej żywności"

9 czerwca 2020
Konferencja „Paszportyzacja polskiej żywności"

Zapraszamy na wideokonferencję rozpoczynającą prace związane z planowanym wprowadzeniem w Polsce systemu monitorowania produkcji żywności „od pola do stołu”. Spotkanie zaplanowano na 10 czerwca 2020 r. o godz. 10.

Sektor rolno-spożywczy w coraz szerszym zakresie odpowiada na rosnące oczekiwania konsumentów dotyczące dostępu do informacji o produktach żywnościowych. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa rozpoczyna prace związane z przygotowaniem projektu pn. „Paszportyzacja polskiej żywności”. Celem tego działania jest zwiększenie precyzyjności i efektywności systemów śledzenia oraz identyfikowania produktów rolno-spożywczych, a w konsekwencji udostępnienie informacji konsumentom.

Projekt ma w założeniu bazować na rozwiązaniach identyfikacji i śledzenia produktów rolno-spożywczych. Wdrożenie takiego mechanizmu w rolnictwie może przynieść sektorowi wiele korzyści, a – wraz z postępem technologicznym – jego zastosowanie może się stać powszechne.

W związku z powyższym uprzejmie zapraszamy na spotkanie z udziałem Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dotyczące wypracowania koncepcji projektu w zakresie paszportyzacji żywności w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem raportowania cen produktów rolno-spożywczych oraz zastosowania mechanizmów traceability.

Spotkanie zaplanowano na 10 czerwca 2020 r. o godzinie 10.00. Transmisja wideokonferencji będzie dostępna na kanale YOUTUBE pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCT2cAkq5SptyVEWlpQlaCyw.

 

KOWR


POWIĄZANE

W najnowszym raporcie Zrównoważone, stabilne i bezpieczne rybołówstwo, organizac...

Bez względu na sytuację pandemiczną MLEKOVITA nie zwalnia tempa. Mleczarski konc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę