Adama_15.03.2020
Azoty_16.03.2020

Konferencja Pszczelarska w Krościenku Wyżnym

18 lutego 2020
Konferencja Pszczelarska w Krościenku Wyżnym

W dniu 15 lutego br. w Domu Ludowym w Krościenku Wyżnym odbyła się Konferencja Pszczelarska w której aktywnie uczestniczył OT Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie.

Głównymi organizatorami Konferencji Pszczelarskiej byli Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Sejmik Województwa Podkarpackiego i Gmina Krościenko Wyżne. W wydarzeniu udział wzięło około 160 pszczelarzy z Podkarpacia.

Najważniejszym punktem spotkania było wystąpienie dr hab. Krzysztofa Olszewskiego – pracownika naukowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który zaprezentował temat pt. „Zapobieganie i zwalczanie chorób: Warroza, Zgnilec Amerykański, Nosemoza Apis, Nosemoza Ceranae”. Było to bardzo ciekawe wystąpienie, które nakreśliło kierunek rozwoju pasiecznictwa i gospodarowania w pasiece w przyszłości. Prelegent wskazał podstawowe problemy pszczelarstwa podkarpackiego oraz nakreślił możliwe rozwiązania, by gospodarowanie w pasiece było skuteczne, przynosiło korzyść materialną pszczelarzowi i pozwalało skutecznie radzić sobie z występującymi chorobami pszczół. Silnie podkreślił rolę profesjonalizacji w zapobieganiu i zwalczaniu chorób by zabezpieczyć przed wymieraniem pszczół.

Oddział Terenowy KOWR zorganizował stoisko informacyjne. Dyrektor OT KOWR w Rzeszowie Jerzy Borcz przedstawił informację na temat „Wsparcia rynku produktów pszczelich”. Poruszony został także temat znakowania produktów oznakowaniem „Produkt Polski”. Konferencję zakończyła burzliwa dyskusja z licznymi pytaniami do prelegentów.

 

KOWR


POWIĄZANE

Komisja Europejska przedstawiła 30 marca 2020 r. wytyczne dla państw UE, które m...

Coraz częściej spotykane puste półki z jajami w amerykańskich sklepach detaliczn...

W odpowiedzi na pismo KRIR w sprawie wzrostu cen produktów żywności w placówkach...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę