A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Konflikt cenowy w imporcie kurczaków do RPA

16 maja 2022
Konflikt cenowy w imporcie kurczaków do RPA

W Republice Południowej Afryki znów rozgorzała dyskusja na temat mięsa pochodzącego z importu. Przedstawiciel South African Informal Traders Alliance (SAITA) uważa, że południowoafrykański rząd powinien znieść opłaty celne i VAT na produkty z kurczaka, aby zapewnić regularność dostaw żywności dla mieszkańców RPA.

W opinii SAITA, drób jest jednym z najważniejszych produktów w diecie południowoafrykańskich konsumentów i wzrost jego cen może im ograniczyć dostęp do często jedynego mięsa, na którego zakup społeczności mogą sobie pozwolić.

Koszty życia w RPA gwałtownie rosną, w tym ceny wszystkich najpopularniejszych i bogatych w składniki odżywcze produktów spożywanych w biedniejszych grupach społecznych. Innego zdania jest z kolei przedstawiciel słynnego Stowarzyszenia SAPA broniącego interesów lokalnych producentów mięsa drobiowego. Zdaniem SAPA propozycja zniesienia „dodatkowych kosztów importowanego mięsa” jest tylko pozornie atrakcyjna.

Ich zdaniem, takie działania przyniosą korzyść jedynie importerom kurczaków, którzy ponoszą straty finansowe z powodu zmniejszenia wolumenu importowanego mięsa w ostatnich trzech latach, a zaszkodzą południowoafrykańskim producentom drobiu, którzy walczą z „drapieżnym” importem kurczaków z Unii Europejskiej, Brazylii czy Stanów Zjednoczonych.

 

KIPDiP


POWIĄZANE

Misja ESA JUICE weszła w kolejny etap. Już możemy powiedzieć, że inżynierowie z ...

24 maja br. w sali obrad Rady Miasta Krakowa odbyła się uroczysta Gala dla firm ...

Tata z dzieckiem w domu? Dwadzieścia lat temu byłoby to nie do pomyślenia, bo to...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę