aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Konflikt o prezesa stadniny w Janowie Podlaskim

16 marca 2023
Konflikt o prezesa stadniny w Janowie Podlaskim
W dniu 15 marca rolnicze związki zawodowe (OPZZRiOR, NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych, ZZR Korona, Instytut Gospodarki Rolnej) zorganizowały konferencję prasową, na której zostało odczytane wspólne stanowisko:

OPZZRIiOR, KORONA

To czego jesteśmy obecnie świadkami, pokazuje jak niewiarygodne a zarazem konieczne są zmiany w tak istotnej dla polskiej hodowli koni arabskich stadninie jaką jest Janów Podlaski, 

Doszło do manipulacji załogą z zewnątrz, której wmawia się, że nowa prezes stanowi zagrożenie dla ich interesów oraz przyszłości firmy. 

Wiemy jak trudnym przedsiębiorstwem jest Janów i z tego powodu nareszcie powołano właściwą osobę, z ogromnym kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w hodowli koni arabskich, a także w zarządzaniu gospodarstwem rolnym.

Osiągnięcia hodowlane w stadninie Koni Michałów oraz ostatnio w Stadninie w Białce, która nareszcie stanęła na nogi jest zasługą pani Hanny Sztuki. Te osiągnięcia oraz profesjonalizm, stały się powodem skierowania jej do Janowa, który po nieudanej ubiegłorocznej aukcji, gdzie doszło do utraty miliona euro, w tej chwili potrzebuje ręki prawdziwego fachowca. 

W momencie, kiedy po raz pierwszy w historii tej stadniny na jej czele miała staną kobieta, ruszyła ogromna kampania zniesławiająca uczciwą osobę i to tylko dlatego, że jest strach o naruszenie niejasnych interesów. 

W złej wierze oczernia się osobę mówiąc, że została zwolniona z Michałowa nie dodając, że z tego tytułu Spółka musiała wypłacić niesłusznie zwolnionej odszkodowanie. 

Rolnicze związki zawodowe nie tylko popierają tą zmianę, ale także uważają ją za tym bardziej konieczną, im większy opór stawiają ci, którzy chcą aby w Janowie działo się źle. 

Zrobimy wszystko, aby Janów odzyskał dawną świetność i stał się znowu wizytówką naszego Państwa.

Pan Sławomir Izdebski-Przewodniczący OPZZRiOR przesłał do naszej redakcji ppr.pl oryginalną treść oświadczenia związkowców która znajduje się TUTAJ

 


 
Z kolei pracownicy Stadniny Janów Podlaski wystosowali do dyrektora KOWR pismo przeciwne powołaniu pani Hanny Sztuki, a Lucjan Cichosz był prezes janowskiej stadniny stwierdził, że nie będzie komentował zmian kadrowych w stadninie..

źródło: ZZR KORONA, OPZZRIiOR


POWIĄZANE

Obecnie większość upraw kukurydzy w Polsce znajduje się w fazie kwitnienia. To d...

Lidl Polska to największy eksporter dóbr rolno-spożywczych w naszym kraju oraz s...

Wydaje się, że zasady BHP są znane wszystkim pracownikom, jednak liczba wypadków...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę