CTR_80917

Konkurencja dla polskich producentów drobiu w Europie

8 listopada 2016
Konkurencja dla polskich producentów drobiu w Europie

Największy rosyjski producent drobiu i pasz, koncern  Cherkizovo, otrzymał niezbędne zgody i autoryzacje dotyczące eksportu mięsa drobiowego na rynek Unii Europejskiej. Stosowny unijny dokument stwierdzający spełnienie norm sanitarnych i weterynaryjnych wydano dla zakładu Vasilyevskaya, który należy do koncernu. Wejście grupy Cherkizovo na europejski rynek może stanowić bardzo duże wyzwanie dla polskich producentów drobiu.

Przedstawiciele rosyjskiej firmy nie ukrywają zadowolenia z uzyskania europejskiego certyfikatu. Twierdzą, że rynek unijny jest jednym z priorytetów dla rozwoju grupy. Europejskie zezwolenie gwarantuje także swobodny dostęp do rynku południowoafrykańskiego.

Przypomnijmy, że Polska – największy producent mięsa drobiowego w Europie – swoją pozycję zawdzięcza konkurencyjności cenowej. Po wejściu grupy Cherkizovo na rynek europejski nasi producenci mogą poczuć presję ponieważ z analizy wyników finansowych rosyjskiego koncernu wynika, że Cherkizovo kilogram drobiu sprzedaje średnio w cenie 1.46 usd (około 5,66 pln) co jest ceną zdecydowanie niższą (o około 25 procent) niż średnia europejska - 1.75 eur (około 7.54 pln).

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Władze tego kraju zgłosiły pojawienie się dwóch ognisk wysoce zjadliwej grypy pt...

"Pakt dla obszarów wiejskich", czyli strategia dotycząca rozwoju wsi i rolnictwa...

Badania sadów w woj. mazowieckim pod kątem gatunków i odmian drzew owocowych prz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę