A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” rozstrzygnięty!

14 października 2021
Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” rozstrzygnięty!

Dnia 11 października br. odbyło się wręczenie nagród dla laureatów XVIII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” etapu wojewódzkiego organizowanego przez KRUS. Uroczysta gala finałowa miała miejsce w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Tegoroczna edycja objęta została patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i organizowana była we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości m.in.: Prezes KRUS Aleksandra Hadzik, Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz, Dyrektor OR KRUS w Częstochowie Piotr Dobosz, Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Jacek Kleszczewski, Przewodniczący Związku Gmin Jurajskich Adam Markowski, Zastępca Dyrektora KOWR OT Częstochowa Teresa Pala, Dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej ks. Marek Bator, a także Kierownicy Placówek Terenowych KRUS, pracownicy, laureaci oraz zaproszeni goście.

Konkurs cieszy się corocznie bardzo dużym zainteresowaniem, a wyjątkowo tegorocznie nawiązuje do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związany jest z jubileuszem, który Kasa Rolniczego Ubezpieczenia  Społecznego obchodzi właśnie w tym roku. Do obecnej edycji konkursu zgłoszonych zostało 28 gospodarstw, z czego na etapach regionalnych wyłoniono łącznie 6 gospodarstw. Laureaci reprezentowali kolejno powiaty: cieszyński, lubliniecki, częstochowski, kłobucki, raciborski i żywiecki.

Najbezpieczniejsze gospodarstwo w województwie śląskim to gospodarstwo Wioletty i Janusza Mróz ze Strumienia w powiecie cieszyńskim.

II miejsce zajęło gospodarstwo Brygidy i Rajmunda Pawełczyk z miejscowości Pawonków z powiatu lublinieckiego. Na III zaś uplasowali się Katarzyna i Paweł Zymek z Lelowa w powiecie częstochowskim.

W konkursie przyznano również wyróżnienia dla Barbary i Łukasza Korczok z Raciborza, Joanny i Ryszarda Brzęczek z miejscowości Panki w powiecie kłobuckim oraz dla Krzysztofa Stękała z Gilowic w powiecie żywieckim.

Zwycięzcom oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

KOWR


POWIĄZANE

Misja ESA JUICE weszła w kolejny etap. Już możemy powiedzieć, że inżynierowie z ...

24 maja br. w sali obrad Rady Miasta Krakowa odbyła się uroczysta Gala dla firm ...

Tata z dzieckiem w domu? Dwadzieścia lat temu byłoby to nie do pomyślenia, bo to...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę