aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Konkurs Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego

8 stycznia 2016
Konkurs Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego
zdj. stockowe

W dniu 15.12.2015 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Raciborzu, odbyło się rozstrzygniecie VIII edycji konkursu pn. ,,Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego”. Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Śląską Izbę Rolniczą, Państwową Inspekcję Pracy, Okręgowy Inspektorat w Katowicach i Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Raciborzu.

Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych oraz ochrony środowiska, a także promocja wyróżniających się uczniów zainteresowanych poprawą stanu bezpieczeństwa i ochrony środowiska na wsi. Konkurs obejmował swym zasięgiem obszar powiatu raciborskiego i składał się z dwóch etapów.

 Pierwszy etap - szkolny odbywał się na terenie placówek zgłoszonych do udziału w konkursie. Do konkursu zgłosiło się 14 szkół gimnazjalnych. W etapie szkolnym gimnazjaliści zostali poproszeni o rozwiązanie testu pisemnego składającego się z 30 pytań z zakresu BHP w rolnictwie, działalności Śląskiej Izby Rolniczej, Państwowej Inspekcji Pracy, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz ochrony środowiska naturalnego. W tym roku do I etapu konkursu przystąpiło 303 uczniów, z tej liczby wyłoniono 42 laureatów, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu.


Więcej na stronie: 
http://www.sir-katowice.pl/aktualnosci/12-aktulanosci/53-konkurs-bezpieczne-rolnictwo-powiatu-raciborskiego

ŚIR


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę