Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Konkurs Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego

8 stycznia 2016
Konkurs Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego
zdj. stockowe

W dniu 15.12.2015 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Raciborzu, odbyło się rozstrzygniecie VIII edycji konkursu pn. ,,Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego”. Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Śląską Izbę Rolniczą, Państwową Inspekcję Pracy, Okręgowy Inspektorat w Katowicach i Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Raciborzu.

Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych oraz ochrony środowiska, a także promocja wyróżniających się uczniów zainteresowanych poprawą stanu bezpieczeństwa i ochrony środowiska na wsi. Konkurs obejmował swym zasięgiem obszar powiatu raciborskiego i składał się z dwóch etapów.

 Pierwszy etap - szkolny odbywał się na terenie placówek zgłoszonych do udziału w konkursie. Do konkursu zgłosiło się 14 szkół gimnazjalnych. W etapie szkolnym gimnazjaliści zostali poproszeni o rozwiązanie testu pisemnego składającego się z 30 pytań z zakresu BHP w rolnictwie, działalności Śląskiej Izby Rolniczej, Państwowej Inspekcji Pracy, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz ochrony środowiska naturalnego. W tym roku do I etapu konkursu przystąpiło 303 uczniów, z tej liczby wyłoniono 42 laureatów, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu.


Więcej na stronie: 
http://www.sir-katowice.pl/aktualnosci/12-aktulanosci/53-konkurs-bezpieczne-rolnictwo-powiatu-raciborskiego

ŚIR


POWIĄZANE

Miód spadziowy z Beskidu Wyspowego to już 44. polski produkt, który został wpisa...

Obecnie coraz częściej spotykamy się z oznaczeniami „bez GMO” lub „wolne od GMO”...

Temat grypy ptaków  na chwilę odszedł na boczny tor bowiem świat drobiarski skup...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę