Claas_20.11.2020shiuz_750x100_1102020

Koronawirus w Chinach – sytuacja się normalizuje?

16 marca 2020
Koronawirus w Chinach – sytuacja się normalizuje?

7. marca, chiński minister rolnictwa oznajmił, że sytuacja związana z dostawą pasz, logistyką żywca i mięsa drobiowego, a także z transportem piskląt jednodniowych, która była zakłócona przez  epidemię koronawirusa, normalizuje się.

Jednocześnie ministerstwo rolnictwa zapowiedziało dalsze  podejmowanie wszelkich, nawet  – jak to określono - „niekonwencjonalnych” działań, aby drobiarstwo mogło  zrealizować wszystkie wyznaczone przez chiński rząd cele na ten rok (chodzi przede wszystkim o wskaźniki  wzrostu produkcji).

W pomoc dla producentów drobiu i zakładów drobiarskich mają włączyć się także władze  lokalne. Przy okazji chińscy urzędnicy zdecydowali również o ponownym otwarciu bardzo popularnych w tym  kraju targów żywego drobiu.

Zakładamy, że zapowiedzi chińskich władz mają doprowadzić do uspokojenia sytuacji na rynku wewnętrznym  poprzez zahamowanie presji na wzrost cen drobiu. Sądzimy także, że Chiny chcą ułatwić podmiotom  importującym mięso drobiowe negocjacje z dostawcami zagranicznymi, którzy po  wybuchu epidemii koronawirusa, w obliczu wypadnięcia kilku krajów z chińskiego rynku ze względu na grypę ptaków, znacząco  podnieśli ceny.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Na wniosek Wielkopolskiej Izby Rolniczej Zarząd KRIR wystąpił do Dyrektora Gener...

O tym, w jaki sposób epidemia koronawirusa wpłynęła na organizację Sesji Naukowe...

Kampania „Moc Polskich Warzyw” nie zwalnia tempa. W ramach projektu powstał cykl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę