aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

KS Kazachstanu zakontraktowała ponad 500 tys. ton pszenicy

24 maja 2024
KS Kazachstanu zakontraktowała ponad 500 tys. ton pszenicy

Korporacja Spożywcza Kazachstanu kończy proces gromadzenia środków dla rolników w ramach programu zakupów terminowych. O sprawie APK-Inform poinformowało biuro prasowe PKK.

Tym samym w ramach udzielania gwarancji SPK i banków drugiej kategorii Korporacja Spożywcza wyemitowała ponad 31 miliardów tenge i zakontraktowała ponad 500 tysięcy ton produktów rolnych (pszenicy i nasion oleistych).

„Większość wniosków o udział w programie skupu terminowego 2024 tradycyjnie pochodziła z głównych regionów uprawy zbóż, takich jak region Północnego Kazachstanu, Kustanaju i Akmoli” – zauważył PAC.

Otrzymane środki rolnicy mogą przeznaczyć na różne cele: zakup paliw i smarów, nasion, części zamiennych, wykonanie wiosennych prac polowych, przygotowanie przedsiewne. Jednocześnie głównym warunkiem programu jest powrót zboża nadającego się do sprzedaży jesienią.

Przypomnijmy, że w 2024 roku Korporacja Żywnościowa znacznie zwiększyła dofinansowanie dla rolników w ramach programu skupu terminowego w porównaniu z rokiem ubiegłym. Na wsparcie producentów rolnych w wiosennych pracach polowych przeznaczono 40 miliardów tenge.

O sprawiedliwy podział finansowania pomiędzy producentów rolnych przyjmujemy wszystkie wnioski od potencjalnych uczestników Programu Skupów Terminowych w tym roku. są przesyłane do zatwierdzenia radom koordynacyjnym w ramach akimatów regionalnych.

Głównymi warunkami udziału w transakcjach forward jest posiadanie co najmniej 2-letniego doświadczenia w produkcji roślinnej oraz udzielenie gwarancji joint venture.

oprac, e-mk, ppr.pl; źródło: apkinform


POWIĄZANE

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wyb...

Ustawa mobilizacyjna. Część Ukraińców może wyjechać z Polski, ale podobno u nas ...

Bank Pocztowy, jako pierwszy bank w Polsce przeniósł swoją bankowość elektronicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę