aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

KS Kazachstanu zakontraktowała ponad 500 tys. ton pszenicy

24 maja 2024
KS Kazachstanu zakontraktowała ponad 500 tys. ton pszenicy

Korporacja Spożywcza Kazachstanu kończy proces gromadzenia środków dla rolników w ramach programu zakupów terminowych. O sprawie APK-Inform poinformowało biuro prasowe PKK.

Tym samym w ramach udzielania gwarancji SPK i banków drugiej kategorii Korporacja Spożywcza wyemitowała ponad 31 miliardów tenge i zakontraktowała ponad 500 tysięcy ton produktów rolnych (pszenicy i nasion oleistych).

„Większość wniosków o udział w programie skupu terminowego 2024 tradycyjnie pochodziła z głównych regionów uprawy zbóż, takich jak region Północnego Kazachstanu, Kustanaju i Akmoli” – zauważył PAC.

Otrzymane środki rolnicy mogą przeznaczyć na różne cele: zakup paliw i smarów, nasion, części zamiennych, wykonanie wiosennych prac polowych, przygotowanie przedsiewne. Jednocześnie głównym warunkiem programu jest powrót zboża nadającego się do sprzedaży jesienią.

Przypomnijmy, że w 2024 roku Korporacja Żywnościowa znacznie zwiększyła dofinansowanie dla rolników w ramach programu skupu terminowego w porównaniu z rokiem ubiegłym. Na wsparcie producentów rolnych w wiosennych pracach polowych przeznaczono 40 miliardów tenge.

O sprawiedliwy podział finansowania pomiędzy producentów rolnych przyjmujemy wszystkie wnioski od potencjalnych uczestników Programu Skupów Terminowych w tym roku. są przesyłane do zatwierdzenia radom koordynacyjnym w ramach akimatów regionalnych.

Głównymi warunkami udziału w transakcjach forward jest posiadanie co najmniej 2-letniego doświadczenia w produkcji roślinnej oraz udzielenie gwarancji joint venture.

oprac, e-mk, ppr.pl; źródło: apkinform


POWIĄZANE

Wiodące organizacje branżowe pracodawców w Polsce: Związek Pracodawców Przemysłu...

Startuje objazdowa kampania informacyjna „Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na rak...

Główne cechy rzepaku ozimego, które weryfikowane są przed zakupem materiału siew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę