Kosiniak-Kamysz: 20 stycznia PSL przedstawi swój program na wybory samorządowe

29 grudnia 2017
Kosiniak-Kamysz: 20 stycznia PSL przedstawi swój program na wybory samorządowe

20 stycznia w Kraśniku (Lubelskie) odbędzie się konwencja samorządowa PSL na której zostaną przedstawione główne założenia programowe partii na nadchodzące wybory samorządowe - poinformował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że w 2018 roku jego ugrupowanie poświęci bardzo dużo czasu na przygotowanie się do wyborów samorządowych. Jak dodał już 20 stycznia w Kraśniku odbędzie się konwencja samorządowa PSL, na której zostaną zaprezentowane główne założenia programowe na nadchodzące wybory samorządowe.

"Podczas konwencji będą obecni ci, którzy budują Polskę lokalną, będą ci, którzy każdego dnia tworzą warunki do życia. Będą samorządowcy, przedsiębiorcy oraz ci, którzy działają społecznie w różnych organizacjach" - poinformował lider PSL.

Podkreślił, że w wyborach samorządowych PSL "chce iść własną drogą". "Polska nie jest skazana na wybór między PiSem i anty-PiSem. Dla nas pójście własną drogą, podmiotowość jest bardzo ważna. I tego też oczekują od nas nasi wyborcy" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Nie wykluczył jednocześnie współpracy w wyłonieniu wspólnych kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Lider PSL zapowiedział też, że jego partia po nowym roku prawie co tydzień będzie przedstawiać swoje projekty ustaw.

Podkreślił, że grupą, o którą ludowcy na pewno będą się upominać w 2018 roku są seniorzy. W jego ocenie leki za darmo dla seniorów "tak naprawdę nie zmieniły możliwości dostępu do tych najdroższych leków".

Poinformował, że PSL będzie zgłaszać kolejne projekty dotyczące wsparcia rodziny. "Taki projekt +godzina dla rodziny+ już raz złożyliśmy. To miał być krótszy dzień pracy dla rodziców odwożących dzieci do szkoły, ale niestety nie uzyskał akceptacji. Mamy kolejny pomysł i to już na początku roku przedstawimy - oświadczył Kosiniak-Kamysz.

Jak ocenił, kolejną grupą, która wymaga wsparcia są kupcy i drobni przedsiębiorcy. "Dzisiaj przedsiębiorca jednoosobowy, kiedy chce mieć dwa tygodnie urlopu ponosi straty, bo musi płacić i podatki, i składki na ZUS. Pracujemy nad rozwiązaniem, które umożliwi im tak jak innym pracownikom posiadanie chociaż kilkunastu, czy kilkudziesięciu dni wolnych od pracy, żeby nie były one obciążone daninami na rzecz państwa" - wyjaśnił szef PSL.

Podkreślił, że tematem głębokiego zainteresowania ludowców jest rolnictwo i polska wieś. "Nie widzimy rozwiązanych kwestii ASF-u (afrykańskiego pomoru świń) i ustawy o odszkodowaniach dla pokrzywdzonych dla tych, którzy ponieśli straty w wyniku tej choroby" - zauważył lider PSL.

W jego ocenie zagadnieniem godnym uwagi są też kwestie związane ze szkodami łowieckimi. "Po raz kolejny PiS odwleka wprowadzenie ustawy, która nie jest najgorsza i którą głosowaliśmy dwa lata temu, ale ona nie weszła do tej pory w życie. My mamy swój projekt taki, żeby szkody łowieckie i straty poniesione przez rolników pokrywał budżet państwa" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Poinformował też, że w 2018 roku politycy PSL będą bardzo aktywni w inicjowaniu różnych działań związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. "Będą pikniki patriotyczne. Mam nadzieję, że dojdzie do skutku nasza akcja zapalenia 1918 ognisk w całej Polsce" - zaznaczył lider PSL.

"Patriotyzm, powrót do korzeni, wspólne obchody i przywracanie Polsce braterstwa, budowanie wspólnoty narodowej - to jest najważniejsze zadanie dla PSL na 2018 rok" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

 

Edyta Roś (PAP)


POWIĄZANE

W dniu 15 lipca 2020 r. upływa termin składania w Krajowym Ośrodku Wsparcia Roln...

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu przystępuje do ...

Zakup paneli fotowoltaicznych wydatek nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tak...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę