Agrolok_280518

Kosiniak-Kamysz: 25 listopada ogłosimy nasz program na wybory samorządowe

6 października 2017
Kosiniak-Kamysz: 25 listopada ogłosimy nasz program na wybory samorządowe

25 listopada w Kraśniku PSL ogłosi program na wybory samorządowe; 16 grudnia zaprezentuje kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów - zapowiedział w czwartek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Mamy dość dużo chętnych kandydatów do startu w wyborach - i na wójtów, i na burmistrzów, i na radnych. Przygotowujemy się. 25 listopada ogłosimy nasz program na wybory samorządowe. Zrobimy to w Kraśniku, w Polsce lokalnej. Później prezentacja kandydatów 16 grudnia, pewnie na wójtów, burmistrzów i prezydentów, bo to jest ten etap ważny, który już trzeba rozpocząć" - poinformował w Polsat News Kosiniak-Kamysz.

Pytany, czy obawia się zmian w ordynacji wyborczej zapowiadanej przez PiS, powiedział, że PSL jest przygotowany na każdą ewentualność.

"Jesteśmy gotowi do każdego kształtu ordynacji wyborczej, bo wiemy, że to zależy dzisiaj od PiS-u" - podkreślił. Jak dodał obecna ordynacja nie jest zła. "Wiemy, że PiS robi (te zmiany) tylko i wyłącznie po to, żeby wygrać, a nie żeby reprezentacja Polski lokalnej była lepiej wyłaniana" - podkreślił polityk.

Jego zdaniem PiS-owi chodzi o grę polityczną i ustawianie warunków pod siebie. "To jest gra nie fair, ale my się do niej przygotowujemy najlepiej jak można, bo wiemy, że takie warunki mogą być" - zaznaczył prezes PSL.

O toczących się w PiS pracach nad zmianami w ordynacji napisał w środę "Dziennik Gazeta Prawna". Według informacji gazety wśród rozważanych przez partię rozwiązań są m.in. przywrócenie ordynacji proporcjonalnej w wyborach do rad gmin, zakaz kandydowania do dwóch szczebli samorządu jednocześnie oraz wymiana kadrowa w Państwowej Komisji Wyborczej. (PAP)

dst/ par/


POWIĄZANE

Wzrost produkcji drobiarskiej w Turcji zdaje się nie mieć końca. Turecki, państw...

Sześć osób utonęło w Polsce w sobotę - na Lubelszczyźnie, Pomorzu, Dolnym Śląsku...

Nad Wisłą w gminie Konstancin Jeziorna może przybywać niebezpieczny wąż - ostrze...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę