" "
Agrolok_280518

Kosiniak-Kamysz: jesteśmy gotowi do wyborów samorządowych

28 sierpnia 2017
Kosiniak-Kamysz: jesteśmy gotowi do wyborów samorządowych

PSL jest gotowe do przyszłorocznych wyborów samorządowych; ludowcy pójdą do wyborów pod własnym szyldem, pod szyldem zielonej koniczynki - zapowiedział w piątek, w Łodzi szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jak dodał, wybierani są już kandydaci na listy wyborcze; PSL chce, aby na jesień listy były już gotowe.

"Idziemy pod szyldem PSL, idziemy jako ludowcy do wyborów w województwie, powiatach i gminach. Liczymy na współpracę przy wyłanianiu kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Jesteśmy otwarci na wyłanianie wspólnych kandydatów z innymi organizacjami i partiami, choć mamy tradycje w wielu samorządach, gdzie będą kandydaci PSL" – podkreślił Kosiniak-Kamysz na spotkaniu z dziennikarzami.

Według niego, najważniejsza dyskusja jaka powinna toczyć się przed wyborami, to dyskusja o przyszłości małych ojczyzn, o tym, aby decentralizować państwo, żeby samorządom przekazywać jak najwięcej uprawnień. "Żeby odwrócić tę +recydywę PRL+, z którą mamy do czynienia dzisiaj w wielu przypadkach" – zauważył polityk.

Lider ludowców podziękował – w imieniu województwa kujawsko-pomorskiego - samorządom województwa łódzkiego, harcerzom, strażakom ochotnikom, mieszkańcom za pomoc udzieloną poszkodowanym przez nawałnice gminom i powiatom.

Przy okazji przypomniał, że PSL złoży projekt zmian w ustawie dotyczącej wprowadzania stanu klęski żywiołowej. Pytany o szczegóły powiedział, że m.in. z obecnych przepisów można wyeliminować ograniczenie swobód obywatelskich, a postawić na szybkość podejmowania decyzji i łatwość przekazywania środków. Według niego na przykład niepotrzebny jest zapis o nieorganizowaniu wyborów przez pół roku po wprowadzeniu takiego stanu.

Prezes PSL poinformował również, że Stronnictwo pracuje nad zmianami dotyczącymi emerytur. "Chcielibyśmy, aby emerytura była wypłacane bez potrącanych składek. Uważamy, że emeryci zapłacili już swoje podatki w trakcie swojej aktywności zawodowej. Potrzebna jest im realna pomoc i realne wsparcie" – podkreślił.

Kosiniak-Kamysz przyjechał w piątek do województwa łódzkiego, aby spotkać się z jego mieszkańcami i samorządowcami. W sobotę ma wziąć udział w igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Kredyty klęskowe - ARiMR spłaca za rolników część odsetek od kredytu.

W imieniu premiera Mateusza Morawieckiego minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan K...

Wśród najchętniej uprawianych dyscyplin jest jazda na rowerze, bieganie i nordic...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę