Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Kosiniak-Kamysz: Żywność jest polską marką rozpoznawalną na całym świecie

21 maja 2018
Kosiniak-Kamysz: Żywność jest polską marką rozpoznawalną na całym świecie

Żywność jest polską marką rozpoznawalną na całym świecie – mówił w piątek w Krakowie Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes PSL podkreślał, że dzisiejsi mieszkańcy miast poszukują zdrowej żywności, a taką mogliby znaleźć na tzw. Zielonych Targach.

Zielone Targi w każdym mieście powiatowym to jeden z postulatów Polskiego Stronnictwa Ludowego, przedstawionego w programie wyborczym „Rzeczpospolita Samorządowa”.

„Zielone Targi to szansa na skrócenie drogi od tego, który wytwarza żywność – od rolnika, do konsumenta” – powiedział Kosiniak-Kamysz podczas piątkowego briefingu prasowego. Prezes ludowców spotkał się z dziennikarzami przy okazji obchodów 65. rocznicy powstania Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie.

Prezes PSL zwrócił uwagę, że Zielone Targi działają już w powiatowych miastach Małopolski, m.in. w Proszowicach i Kętach. Jak zaznaczył, samorządy, w których będzie rządziło PSL, będą budować kolejne Zielone Targi. „Te targi muszą być jak najszybciej zwolnione z opłat” – podkreślił, wskazując, że żywność polska jest marką rozpoznawalną na całym świecie.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza Zielone Targi, w tym targi pietruszkowe, kooperatywy spożywców cieszą się wielkim uznaniem szczególnie młodych ludzi w miastach. „Odchodzimy od hipermarketów, żywności przemysłowej. Przechodzimy na żywność ekologiczną, tradycyjną, taką, którą wytwarzają rolnicy wyedukowani w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie” – zaznaczył prezes PSL.

Podczas piątkowego briefingu prasowego PSL wezwało również Ministerstwo Rolnictwa, aby przyjęło postulaty programowe ugrupowania. Zdaniem ludowców propozycje zawarte w programie „Rzeczpospolita Samorządowa” mogą przyczynić się do rozwiązania obecnych problemów rolników, którzy na 23 maja zapowiedzieli protest w Warszawie.

 

Beata Kołodziej (PAP)


POWIĄZANE

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turys...

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Polskie Koleje Państwowe S.A. oraz Bydgoski ...

Według długoterminowych prognoz Federacji Przemysłu stanu São Paulo, Brazylia ma...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę