aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

KOWR na Targach Agrotech w Kielcach

14 października 2021
KOWR na Targach Agrotech w Kielcach

W dniach 8–10 października br. w Kielcach odbyły się XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech. Jest to jedna z najciekawszych w Polsce i Europie imprez wystawienniczych poświęconych technice rolniczej. Od lat wyznacza kierunki rozwoju dla polskiej wsi. W tym roku w targach uczestniczyło 248 firm. Nie zabrakło również Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który reprezentowali: Małgorzata Gośniowska-Kola, Dyrektor Generalny i Jacek Toś, dyrektor Oddziału Terenowego w Kielcach.

Podczas otwarcia targów Agrotech, Szymon Giżyński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi powiedział, że rolnictwo jest tą dziedziną gospodarki, która w naturalny sposób wywołuje potrzeby wynalazków, nowych technologii.

Podczas targów Agrotech tradycyjnie wspólne stoisko informacyjne miały: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Oferta organizatorów skierowana do rolników była bardzo bogata. Mogli oni zobaczyć nowoczesne ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji zwierzęcej i roślinnej, a także nasiona, środki ochrony roślin, nawozy, pasze i dodatki paszowe. Program wydarzenia uzupełniły ciekawe konferencje, warsztaty i seminaria tematyczne.

Na stoisku w Kielcach zaprezentowały się Spółki Skarbu Państwa, nad którymi nadzór właścicielski sprawuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Były to: „DANKO” Hodowla Roślin Sp.  z o.o., Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o., Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o., Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o., Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o., PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o., Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o., Stadnina Koni Iwno Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare Sp. z o.o., OHZ Garzyn Sp. z o.o., OHZ w Osieku Sp. z o.o., OHZ Przerzeczyn Zdrój Sp. z o.o., HZZ Żołędnica Sp. z o.o.

 

Przedstawiły one bardzo ciekawą ofertę, która obejmowała polskie odmiany zbóż, roślin bobowatych, ziemniaka, buraka cukrowego, buraka pastewnego i traw, a także roślin warzywnych i kwiatów. Oferowane odmiany dostosowane są do rodzimych warunków klimatycznych i glebowych. W większości gatunków rodzime odmiany są lepiej od zagranicznych przystosowane do warunków naszego kraju gdyż są bardziej odporne na niskie temperatury, okresowe susze, dużą zmienność pogody klimatu przejściowego, bardziej tolerancyjne na relatywnie niską roczną sumę temperatur i godzin nasłonecznienia, na lekkie zakwaszone gleby czy też są bardziej przydatne do uprawy na mniej żyznych glebach. W doborze rodzimych odmian roślin rolniczych i warzyw Spółki prezentowały również te, które odpowiadać będą oczekiwaniom producentów gotowych ponieść większe nakłady w oczekiwaniu wysokich wydajności jednostkowych z hektara.

 

KOWR


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę