GUS_230920_750x100_stat

KOWR: ponad 1,6 mln zł zysku z ubiegłorocznych aukcji koni arabskich w Janowie

13 kwietnia 2018
KOWR: ponad 1,6 mln zł zysku z ubiegłorocznych aukcji koni arabskich w Janowie

Ponad 1,6 mln zł zysku przyniosły ubiegłoroczne aukcje koni arabskich w Janowie Podlaskim. Sprzedano 13 koni za 549 tys. euro. Jednak sama organizacja imprezy przyniosła 176 tys. zł straty - poinformował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Zarząd Stadniny Koni Janów Podlaski podał ostateczne wyniki rozliczenia Święta Konia Arabskiego, Aukcji Pride of Poland oraz Aukcji Summer Sale, które odbyły się w dniach 11–15 sierpnia 2017 r. w Janowie Podlaskim, a następnie w Michałowie i Białce.

Organizatorem sierpniowych wydarzeń była Stadnina Koni Janów Podlaski, natomiast zgodnie z zawartą umową, Międzynarodowe Targi Poznańskie pełniły funkcję operatora techniczno-logistycznego całej imprezy. Przyjęty pomiędzy organizatorem i operatorem model rozliczeń zakładał wzajemną kompensatę świadczeń i kosztów.

Na przychody z imprezy złożyły się: wpływy od sponsorów, wpływy ze sprzedaży biletów, wpływy za wynajęcie powierzchni, przychody z tytułu wpisowego za udział w Narodowym Pokazie Koni Arabskich Czystej Krwi, prowizja od sprzedanych koni hodowców prywatnych, przychody z tytułu udostępnienia powierzchni, przychody ze sprzedaży katalogów i reklam.

W sumie przychody wyniosły 1 mln 732 tys. zł , a koszty poniesione z tytułu organizacji święta podliczono na 1 mln 909 tys. zł. Oznacza to, że w ostatecznym rozliczeniu, koszty organizacji wydarzenia były wyższe od przychodów poniesionych z tytułu organizacji i wyniosły 176,7 tys. zł. Straty te zostały rozdzielone na 3 stadniny: Janów Podlaski (56 tys. zł), Michałów (91,8 tys. zł) oraz na Małopolską Hodowlę Roślin (28,7 tys. zł).

Podczas aukcji Pride of Poland i Summer Sale wylicytowano 13 koni hodowli państwowych za łączną kwotę 549 tys. euro. Jednak nabywcy 2 klaczy nie dokonali płatności w terminie wskazanym w regulaminie aukcji (125 tys. euro) i nie odebrali wylicytowanych koni. W związku z powyższym wpłacone wadium w kwocie ponad 17 tys. zł (4tys. euro) przeszło na rzecz stadniny.

Biorąc pod uwagę, że straty na organizacji wydarzenia wyniosły 176 tys. zł, a przychody z tytułu sprzedaży koni wyniosły prawie 1 mln 811 tys. zł (424 tys. euro) wydarzenie zamknęło się zyskiem w kwocie 1 mln 634 tys. zł - poinformował KOWR.

 

Anna Wysoczańska, Bożena Dymkowska (PAP)


POWIĄZANE

Środa 21.10. upłynęła pod znakiem kolejnych rolniczych protestów i blokad dróg w...

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda uczestniczył w obradach Rady Mini...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę