aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

KOWR użyczy ziemię rolnikom

18 maja 2022
KOWR użyczy ziemię rolnikom

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa udostępni w formie użyczenia rolnikom i byłym pracownikom ppgr nierozdysponowane działki znajdujące się w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Użyczenie jest szczególną formą zagospodarowania nieruchomości ZWRSP, która może być stosowana ze względu na wyjątkowe okoliczności, czy też realizację zadań wynikających z polityki państwa.

Przedmiot użyczenia w obecnym sezonie wegetacyjnym 2022 r. powinny stanowić nierozdysponowane dotychczas nieruchomości rolne ZWRSP, które nie zostały lub nie mogą być rozdysponowane w formach przewidzianych ustawą z dnia 19.10.1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa W szczególności powinny być to nieruchomości, które ze względu na kształt, rozłóg, rozdrobnienie i inne ograniczenia w użytkowaniu nie są dla rolników atrakcyjne z gospodarczego punktu widzenia, a mogłyby służyć poprawie warunków zagospodarowania nieruchomości przyległej.

Okres użyczenia - w obecnym sezonie wegetacyjnym (tj. do końca zbiorów w 2022 roku), w terminach pozwalających na rolnicze wykorzystanie nieruchomości.

Komu użyczenie - na rzecz okolicznych rolników albo byłych pracowników ppgr zamieszkujących w pobliżu takiej nieruchomości.

Zobowiązania wynikające z umowy użyczenia:

  • rolnicze zagospodarowanie nieruchomości,
  • uiszczania podatku rolnego za przedmiot użyczenia,
  • złożenia oświadczenia o dobrowolnym wydaniu nieruchomości po zakończeniu umowy,
  • złożenia oświadczenia (pełnomocnictwa) umożliwiającego KOWR jednostronne przejęcie nieruchomości w przypadku jej nie wydania.

Osoby zainteresowane korzystaniem w obecnym sezonie wegetacyjnym z gruntów ZWRSP w formie użyczenia (tj. okoliczni rolnicy albo byli pracownicy ppgr zamieszkujący w pobliżu takiej nieruchomości) mogą zwracać się z wnioskiem bezpośrednio do Oddziału Terenowego KOWR, właściwego ze względu na miejsce położenia nieruchomości będącej przedmiotem zainteresowania. Dane adresowe oddziałów terenowych KOWR dostępne są na stronie internetowej www.kowr.gov.pl w zakładce „KONTAKT”.

Wniosek należy kierować w formie pisma lub drogą elektroniczną. We wniosku powinny być zawarte informacje na temat osoby zainteresowanej użyczeniem (tj. imię, nazwisko i dane adresowe) oraz określenie nieruchomości stanowiącej przedmiot użyczenia (tj. nr działki, nazwę obrębu, gminę, powiat lub też podać nr TERYT) oraz cel wykorzystania nieruchomości.

Nieruchomości posiadające status „Do rozdysponowania” można odnaleźć m.in. za pomocą wyszukiwarki, znajdującej się w zakładce „Przydatne linki” (https://erolnik.gov.pl/#/dzialki) na stronie internetowej KOWR (www.kowr.gov.pl).

Informacje o poszczególnych działkach można uzyskać bezpośrednio we właściwym Oddziale Terenowym KOWR.

 

KOWR


POWIĄZANE

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...

W zależności od branży, zawodu i konkretnej firmy, podczas aplikacji możesz się ...

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę