aaa_TSW_2023
CTR_2023

Kraftowe piwa z platformy

29 października 2023
Kraftowe piwa z platformy

Centrum dystrybucyjne piw rzemieślniczych OneMoreBeer z Wieprza koło Żywca w pierwszą rocznicę swojej działalności ogłosiło, że jeszcze w tym roku uruchomi platformę e-commerce, która ma ułatwić handlowcom zapełnianie piwnych półek kraftowymi nowościami i najbardziej poszukiwanymi piwami zagranicznymi.

Platforma internetowa OneMoreBeer.pl ma pomóc odbiorcom w komponowaniu i składaniu zamówień na piwa rzemieślnicze 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. Szereg funkcjonalności ma ułatwiać zarządzanie dostawami, formalnościami i finansami klientów, jak np. wybór metody dostawy i metody płatności, sprawdzanie stanów magazynowych, dostęp do archiwum faktur i kontrola wydatków. Użytkownicy platformy będą też mogli korzystać z oferowanych im na wyłączność promocji i wyprzedaży. Wyjątkową opcją będzie drugi koszyk na zamówienia „pre-order”, przy pomocy którego OneMoreBeer będzie prowadzić rezerwację i przedsprzedaż najbardziej oczekiwanych piwnych nowości.

– Rozpoczęliśmy działalność w październiku 2022 roku, a więc w bardzo trudnym okresie dla piwa, kiedy z dnia na dzień rosły wszystkie koszty i spadała konsumpcja, a mimo to pokazaliśmy, że piwa rzemieślnicze cały czas mają stałych nabywców i walczą o nowych – mówi Paweł Ząbek, Dyrektor Zarządzający OneMoreBeer. Jego zdaniem duża w tym zasługa coraz lepszej w Polsce dystrybucji piw z kategorii top i ultra premium oraz umiejętność szybkiego dopasowywania się browarów rzemieślniczych do oczekiwań konsumentów.

W okresie od października 2022 r. do lipca 2023 r. liczba klientów OneMoreBeer wzrosła o około 15%, a wartość zamówień o ponad 50%. Rekordowe pod tym względem były zwyczajowo najlepsze dla sprzedaży piwa miesiące w roku: maj i czerwiec. Wśród klientów dominujący udział wartościowy miały sklepy specjalistyczne, inne hurtownie z piwami i sieci handlowe.

Zdaniem Pawła Ząbka kluczowe znaczenie w sprzedaży i dystrybucji piw rzemieślniczych ma wspieranie odbiorców w komponowaniu ich oferty detalicznej. Działające w Polsce browary rzemieślnicze wprowadzają na rynek około 2 tysiące premierowych piw rocznie. W bieżącej ofercie OneMoreBeer znajduje się 3 tysiące różnych polskich i zagranicznych piw w około 100 stylach i z ponad 320 browarów, działających w Polsce i w ponad 20 innych krajach. – Niewielu kupców ma wystarczającą wiedzę, żeby swobodnie wybierać z tak bogatej oferty bez względu na to, czy chcą mieć na półce 10 czy 200 piw do wyboru – uważa Paweł Ząbek.

Dotychczas w OneMoreBeer za pomoc klientom w kompletowaniu piwnej oferty odpowiadali pracownicy Biura Obsługi Klienta. Teraz ma im w tym pomóc również platforma e-commerce, która oprócz szczegółowych informacji o produktach da też możliwość szybkiego ich filtrowania zgodnie z preferencjami klientów.

Uruchomienie platformy e-commerce jest kolejnym krokiem OneMoreBeer w kierunku pełnej automatyzacji dostaw i zamówień piwa oraz dodatkowym kanałem komunikacji z odbiorcami. Realizacja wszystkich zadań w OneMoreBeer jest zarządzana przez system WMS – specjalistyczne oprogramowanie do obsługi tzw. magazynu wysokiego składu. Kontrolę obrotu magazynowego i lokalizację produktów na regałach ułatwiają kamery i skanery.

***

OneMoreBeer jest największą hurtownią piwa rzemieślniczego w Polsce. Nowoczesne centrum zostało wybudowane w 2022 roku za ok. 5,5 mln zł na należącej do Browaru PINTA działce w Wieprzu. W hali magazynowej o powierzchni 1000 m.kw. na odbiorców stale czeka około 300 tys. butelek, puszek i kegów z różnymi piwami. Każdego miesiąca OneMoreBeer przyjmuje średnio 240 dostaw i realizuje 1600 zamówień składanych przez około 400 klientów. Zdecydowanie największy udział w sprzedaży hurtowni mają piwa z Browaru PINTA i PINTA Barrel Brewing, ale ponad połowę obrotów przypada na produkty innych polskich i zagranicznych browarów. W ciągu pierwszego roku działalności zatrudnienie w OneMoreBeer wzrosło z 25 do 32 osób.

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Gigantyczne zainteresowanie opinii publicznej, społeczeństwa i mediów towarzyszy...

Komisja Europejska zaproponowała nowe przepisy mające na celu poprawę dobrostanu...

Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Tomasz Obszanski oraz Prezes Fundacj Wspier...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę