aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

KRIR do Kowalczyka z wnioskiem "suszowym"

13 października 2022
KRIR do Kowalczyka z wnioskiem "suszowym"

Krajowa Rada Izb Rolniczych poinformowała, że w związku z wieloma sygnałami, które docierają do biura Krajowej Rady Izb Rolniczych z wojewódzkich izb rolniczych, Zarząd KRIR zwrócił się w dniu 10 października 2022 r. do Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi H. Kowalczyka z wnioskiem o wydłużenie do dnia 30 listopada 2022 r terminu składania wniosków o oszacowanie strat spowodowanych suszą rolniczą.

We wniosku również znalazł się postulat o usprawnienie pracy serwerów obsługujących aplikację „ Zgłoś szkodę rolniczą".

Obecnie jedyną możliwością złożenia przedmiotowego wniosku o pomoc jest zalogowanie się za pośrednictwem aplikacji „ Zgłoś szkodę rolniczą ". Z informacji, jakie uzyskaliśmy bezpośrednio od rolników dowiadujemy się, że w ostatnim czasie występuje znaczne ograniczenie funkcjonalności aplikacji - szczególnie w godzinach między 10:00 a 15:00.

Wynika to z faktu, że w tym czasie pracuje większość placówek doradczych, wspomagających rolników w poprawnym wypełnianiu wniosków. W związku z powyższym opracowanie wniosku dla średniego gospodarstwa o powierzchni ok. 20 ha wraz z produkcją zwierzęcą trwa nawet do 2 h. Kwestia ta powoduje znaczące ograniczenie ilości udzielonego rolnikom wsparcia przez doradców, powodując tym samym, że nie wszyscy zainteresowani będą mogli złożyć wniosek w terminie wyznaczonym do 15 października br.

 

źródło: KRIR


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę