aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

KRIR - ma powody do świętowania. Obchody jubileuszu 120-lecia powstania pierwszych struktur samorządu rolniczego i 20-lecia jego reaktywacji w wolnej Polsce.

26 sierpnia 2016

Rok 2016 jest dla przedstawicieli samorządu rolniczego czasem szczególnym. 120-lecie powstania i 20-lecie odrodzenia po latach komunizmu izb rolniczych w Polsce to nie jedyne powody do radości, jakie mają przedstawiciele rodziny prawie 2 mln. polskich rolników. 24 bm.

Po uroczystej mszy świętej w pruszkowskiej parafii św. Kazimierza, dr hab. bp Michał Janocha poświęcił nowopowstały budynek KRIR w Parzniewie i tym samym rolnicy zyskali swoje centrum konferencyjno-szkoleniowe. To właśnie na jego terenie, tego dnia, spotkali się przedstawiciele samorządu rolniczego nie tylko z Polski ale także Francji, Węgier, Słowacji, Czech i Litwy.

Podczas zwołanej po uroczystościach konferencji z udziałem przedstawicieli Prezydenta RP, Europarlamentu i Ministerstwa Rolnictwa, odznaczono najaktywniejszych działaczy zasłużonych w integracji i rozwoju polskiego rolnictwa, przypomniano historię samorządów rolniczych i uzgodniono kierunki dalszych działań niezbędnych dla poprawy sytuacji rolników i dalszej polityki agrarnej w kraju.

Mimo świątecznej atmosfery nie obyło się bez ostrzejszych, miejmy nadzieję stymulujących, słów krytyki skierowanych do przedstawicieli rządu, którego działania doprowadziły do spadku cen skupu zbóż, za sprawą podpisania niekorzystnych dla naszego rolnictwa umów z Ukrainą, zabójczego dla hodowców embarga i innych, niesprzyjających środowisku wiejskiemu regulacji prawnych, które skutkują pogorszeniu warunków produkcji rolnej w Polsce.


Jak wspomniał podczas swojego wystąpienia wieloletni prezes KRIR Józef Waligóra:

"Izba to takie miejsce gdzie zbierała się cała rodzina... My mamy nadzieję, że także dzięki działaniu KRIR, będzie to rodzina zgodna, szczęśliwa i trwała..."
 

ppr.pl


POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę