CTR_80917

Która rzeka zostanie Rzeką Roku 2016?

29 września 2016

O północy 29.września kończy się głosowanie w internetowym plebiscycie Rzeka Roku 2016. Jeszcze można oddać swój głos na jedną z kandydatek w konkursie Klubu Gaja na stronie www.rzekaroku.pl. Laureatki konkursu Rzeka Roku 2016 są piękne, tajemnicze, potrzebne ludziom i zwierzętom. Budzą pragnienia, by odkrywać nieznany świat, motywują by go chronić.

29. września jest ostatnim dniem głosowania na Rzekę Roku 2016. Każdy z nas może wybrać rzekę, która najbardziej mu się podoba. Wystarczy oddać na nią swój głos! Na stronie www.rzekaroku.pl wybierz swoją rzekę, zagłosuj i pomóż jej wygrać! Głosować można do północy.

Są ludzie, którzy kochają rzeki i znają ich niejedną tajemnicę. Zabiegają o ich ochronę i życiodajną rolę. Konkursem Rzeka Roku Klub Gaja popularyzuje walory polskich rzek oraz społeczne działania ludzi chcących je chronić. Wśród 11 rzek finalistek 4. edycji konkursu Wisła z Bydgoszczy i Czarna Hańcza z Suwałk  zaciekle rywalizują o zwycięstwo. Trzecia jest Bzura. Która z nich zdobędzie tytuł Rzeki Roku 2016 będziemy wiedzieli już niebawem – komentuje Paweł Grzybowski z Klubu Gaja, koordynator programu „Zaadoptuj rzekę”.

Zwycięska rzeka otrzyma tytuł a zgłaszający ją do konkursu - nagrodę - statuetkę Rzeki Roku. Samorząd, na którego terenie rzeka - laureatka się znajduje również zostanie uhonorowany specjalnie przygotowaną statuetką. Dotychczas w plebiscycie, którego ambasadorką jest podróżniczka i pisarka, Beata Pawlikowska internauci oddali blisko 10 000 głosów.

Konkurs Rzeka Roku jest częścią programu Klubu Gaja - Zaadoptuj rzekę. Wieloletnim Partnerem Strategicznym programu jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Partner merytoryczny: Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

 

www.zaadoptujrzeke.pl

www.klubgaja.pl

Fundacja PKO Banku Polskiego

Klub Gaja, zdj. KG / Tomek Pikuła


POWIĄZANE

Odpowiednie użytkowanie zakupionej używanej maszyny i regularne przeprowadzanie ...

W dniu 18 października 2017 r. w Biurze Krajowej Rady Izb Rolniczych odbyło się ...

13 października 2017 r. w Ludwikowie k. Poznania odbyły się pokazy terenowe doty...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę