dnikukurydzy_210818
Agrolok_60918

Lasy Państwowe: planowane przychody w tym roku to ok. 9 mld zł

15 lutego 2018
Lasy Państwowe: planowane przychody w tym roku to ok. 9 mld zł

Planowane przychody Lasów Państwowych mają w 2018 roku wynieść ok. 9 mld zł z czego ok. 8 mld będą stanowiły przychody ze sprzedaży drewna - poinformował w środę podczas posiedzenia senackiej komisji środowiska dyrektor generalny LP Andrzej Konieczny.

"Przychody te pozwalają na realizację ustawowych zadań związanych z gospodarką leśną, finansowania działalności oraz realizacją licznych zadań, które w innych państwach realizowane są z budżetu centralnego, lub budżetów regionalnych" - podkreślił Konieczny.

Dodał, że wynik finansowy brutto Lasów Państwowych w latach 2010-2017 oscylował w okolicach 400 mln zł rocznie. Wyjątkiem był 2011 rok, kiedy ten wynik był dwukrotnie wyższy.

Konieczny poinformował, że ubiegłym roku przedsiębiorstwo w formie różnych podatków, czy danin zasiliło budżet państwa kwotą 2,9 mld zł, co stanowiło 34 proc. wszystkich kosztów Lasów Państwowych. Firma w ramach podatku od sprzedaży drewna (rocznie 2 proc.) wpłaciła do budżetu 158 mln zł - dodał.

Konieczny poinformował ponadto, że od czasu wejścia w życie ustawy dającej możliwość pierwokupu gruntów leśnych przez LP (maj 2016 roku) przedsiębiorstwo kupiło od prywatnych właścicieli 136 ha lasów.

 

Michał Boroń, Bożena Dymkowska (PAP)


POWIĄZANE

Już ponad 11 tys. dyspozycji złożyli rolnicy za pośrednictwem nowego portalu do ...

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach u...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę