aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Łatwe i przyjemne koszenie - kosiarka Honda HRG 466 SKEP z nowym silnikiem

31 maja 2022
Łatwe i przyjemne koszenie  - kosiarka Honda HRG 466 SKEP z nowym silnikiem

Piękna, zadbana trawa jest marzeniem wszystkich właścicieli trawników, ale wiele osób kojarzy koszenie z nielubianym obowiązkiem zajmującym zbyt wiele czasu. Prawdą jest, że w sezonie ogrodniczym najczęściej wykonywaną czynnością jest właśnie koszenie, ale ta praca może być łatwa i sprawnie wykonana, i którą da się polubić. Polubienie koszenia zależy w dużej mierze od kosiarki, dlatego warto wybrać maszynę wydajną, niezawodną i wygodną w obsłudze. Z takim partnerem technicznym koszenie staje się przyjemną aktywnością na świeżym powietrzu.

Łatwo znaczy przyjemnie

Kosiarka Honda HRG 466 SKEP, dostępna obecnie w nowej odsłonie, czyli z silnikiem Honda najnowszej generacji, może zaspokoić najbardziej wygórowane oczekiwania. Należy do rodziny kosiarek IZY, której nazwa nie bez powodu nawiązuje do słowa w języku angielskim „easy” oznaczającego łatwość i zapewniają łatwe uruchamianie i prowadzenie, łatwe koszenie, łatwe mulczowanie, łatwe zbieranie i mielenie liści jesienną porą, łatwą obsługę i serwisowanie.

Honda HRG 466 SKEP to lekka i zwrotna maszyna z 1-biegowym napędem. Uniwersalna nie tylko ze względu na szerokość roboczą, ale i na fakt, że jest łatwa w prowadzeniu nawet przez delikatną kobiecą rękę. Jest rekomendowana do koszenia powierzchni do 1 000 m2, zaś szerokość koszenia 46 cm zapewnia optymalną relację liczby przejazdów do czasu przeznaczonego na koszenie. Niezawodność oraz przyjazną dla otoczenia eksploatację zapewnia silnik Honda nowej generacji serii GCVx, zaś bezpieczeństwo obsługi kosiarki zapewnia blokada Honda BLADE-BRAKE® zatrzymująca noże już po ½ obrotu.

Przyjazny sposób koszenia - dla trawy i dla użytkownika kosiarki

Trawa lubi być koszona często, na odpowiedniej wysokości i lubi być prawidłowo odżywiana. Operator kosiarki natomiast chce maksimum wygody w eksploatacji kosiarki i oczekuje od kosiarki rozwiązań, które zapewnią prawidłową i sprawną pielęgnację jego trawnika. Wszystkie te oczekiwania spełnia uniwersalna i wielozadaniowa kosiarka HRG 466 SKEP.

Precyzję koszenia zapewnia unikalny system podwójnych noży MicroCut®, w którym nóż górny wykonuje podstawowe cięcie, zaś nóż dolny rozdrabnia pokos. Dzięki temu rozwiązaniu kosiarka umożliwia o 30% lepsze napełnienie kosza w porównaniu do systemu z jednym ostrzem i jednocześnie wspomaga prawidłowe mulczowanie trawy, a także zbieranie i mielenie liści.

Drugim aspektem precyzyjnego koszenia jest możliwość ustawienia wysokości noży adekwatnie do wzrostu trawy i panujących warunków pogodowych. Kosiarka jest wyposażona w sześciostopniową regulację wysokości koszenia w zakresie 20-75 mm, co umożliwia koszenie na odpowiedniej wysokości ustawionej z bardzo dużą dokładnością, by pobudzać rozkrzewianie się trawy, ale nie narażać jej na przesuszenie w okresie suszy.Praktyczną zaletą HRG 466 SKEP jest także możliwość wyboru koszenia ze zbiorem pokosu do kosza lub z mulczowaniem. Opcję mulczowania, czyli ekologicznego odżywiania trawy bardzo dokładnie rozdrobnionym pokosem, operator włącza jednym ruchem dźwigni Clip Director™. Warto pamiętać, że mulczowanie wpływa też na ograniczenie stosowania innych nawozów co jednocześnie zmniejsza koszty utrzymania trawnika.

Silnik nowej generacji – moc i ekologia

Istotą praktycznej strony kosiarki jest niezawodność maszyny, duża moc i wydajność. Dzięki tym zaletom kosiarka przez wiele lat użytkowania – prawidłowego użytkowania, nie sprawia problemów i ułatwia koszenie trawnika zapewniając optymalny czas trwania tego procesu.

- Silnik jest sercem konstrukcji kosiarki i to on decyduje o sprawnym przebiegu koszenia. Nadal najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest silnik spalinowy, gdyż gwarantuje większą moc i wydajność, a kosiarki akumulatorowe, na obecnym etapie rozwoju, pod tym względem jeszcze nie dorównują kosiarkom spalinowym. Natomiast rozwój technologii spalinowej nieustająco dąży do połączenia wysokiej wydajności z coraz niższą i lepszą jakością emisji spalin, by silniki spalinowe kosiarek były coraz bardziej przyjazne dla otoczenia. Taką filozofią kieruje się Koncern Honda i najnowsze modele kosiarek tej marki są wyposażone w bardzo nowoczesne silniki, które z wyprzedzeniem spełniająobowiązujące normy. – wyjaśnia Mariusz Czarnocki, Menadżer Produktu Maszyny Ogrodnicze, Aries Power Equipment – Generalny Dystrybutor Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.

W silnik Honda nowej generacji „neXt” wyposażona jest między innymi kosiarka HRG 466 SKEP. Silniki z serii Honda GCVx są kolejnym etapem ewolucji silników spalinowych, w których ekologiczny aspekt jest priorytetem. Silniki te mają jeszcze większą moc oraz wydajność i jednocześnie są jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska. Pracują znacznie ciszej, emitują mniej spalin, a wskutek zastosowania technologii stabilnego spalania (SCT) wyróżniają się wydajniejszym i bardziej czystym spalaniem. Są też wyposażone w udoskonalony system auto-ssania ACS ułatwiający rozruch silnika i zapewniający komfortową obsługę maszyny, ponieważ silnik pracuje z fabrycznie ustawioną optymalną prędkością i mocą. Tłumik o nowej konstrukcji z osłoną znacznie obniża dźwięki o wysokiej częstotliwości. Również z myślą o użytkownikach kosiarek ułatwiono obsługę silnika, by uzupełnianie paliwa, wymiana oleju czy filtra powietrza były czynnościami łatwymi do wykonania.

Niezawodna jakość – Honda na całe życie

Szukając odpowiedniej kosiarki, która nie tylko zadba o trawę zgodnie ze sztuką koszenia, ale i zapewni jej właścicielowi spokój wieloletniej eksploatacji, warto zwrócić uwagę na jakość maszyny. Kosiarka HRG 466 SKEP oferuje jakość Honda – maszyna w całości jest dziełem japońskich inżynierów i spełnia wyśrubowane standardy jakości Koncernu. Dzięki temu, prawidłowo eksploatowana i serwisowana, może być objęta 5-letnim okresem gwarancji. Praktyka natomiast potwierdza, że kosiarki Honda służą ich właścicielom przez wiele lat.

www.mojahonda.pl

 

Biuro prasowe Aries Power Equipment / Honda


POWIĄZANE

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...

Oceniając coraz bardziej dramatyczne wydarzenia na granicy Polsko-Ukraińskiej i ...

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”stan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę