informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Advertisement

Łaz z tytułem „Najpiękniejszej Lubuskiej Wsi”

18 października 2018
Łaz z tytułem „Najpiękniejszej Lubuskiej Wsi”

Miejscowość Łaz w gminie Żary wygrała tegoroczną edycję samorządowego konkursu "Najpiękniejsza Wieś Lubuska". W środę w Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się gala związana z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród.

Jak poinformował z-ca dyr. Departamentu PROW Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego Arkadiusz Dąbrowski, o miano najpiękniejszej lubuskie wsie rywalizowały po raz dziewiąty.

Do konkursu zgłosiło się tym razem 20 miejscowości. Ostatecznie nagrody i wyróżnienia powędrowały do 10 kandydatów. Zwyciężyła wieś Łaz, która mogła cieszyć się nie tylko z dyplomu, ale także 15 tys. zł. nagrody.

12 tys. zł i drugie miejsce przyznano Cigacicom w gminie Sulechów, a trzecie miejsce i nagroda 10 tys. zł przypadła wsi Radwanów w gminie Kożuchów.

Za kolejne dwa miejsce nagrody 5 tys. zł i 3 tys. zł pojechały do wsi Ojerzyce w gminie Szczaniec i Osiecznicy w gminie Krosno Odrzańskie.

„Udział w konkursie wymaga odwagi i chęci zaprezentowania się. To bardzo ważne, aby pokazywać, co dzieje się w naszych miejscowościach’ – powiedział wicemarszałek woj. lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, który wręczał laureatom nagrody.

„Inicjatywa ma pomóc w aktywizacji oraz integracji lokalnych społeczności, dbałości o zachowanie krajobrazu wiejskiego, a także upowszechnianie najlepszych wzorców działania poszczególnych sołectw” – wyjaśnił Dąbrowski.

Dodał, że środowa uroczystość w filharmonii był też okazją do przybliżenia działań samorządu województwa na rzecz obszarów wiejskich.

W samym konkursie na „Najpiękniejszą Lubuską Wieś” mogą uczestniczyć sołectwa z woj. lubuskiego. Z jednej gminy można zgłosić dowolną liczbę sołectw - nie może to jednak być miejscowość, która wygrała jednej z pięciu poprzednich edycji konkursu.

W ubiegłym roku konkurs wygrało Santoczno w gminie Kłodawa, drugie miejsce ex aequo zajęły wsie Gościm w gminie Drezdenko i Gołaszyn w gminie Nowe Miasteczko, a trzecie miejsce - wieś Kosierz w gminie Dąbie.

Organizatorem konkursu jest Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze wspierany przez Związek Młodzieży Wiejskiej i Lubuskie Stowarzyszenie Sołtysów.

 

Marcin Rynkiewicz (PAP)


POWIĄZANE

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puław...

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udział...

Wraz ze wzrostem produkcji Cynkomet z Czarnej Białostockiej sukcesywnie rozwija ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę