aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

List Ministra Ardanowskiego do nauczycieli

16 października 2019
List Ministra Ardanowskiego do nauczycieli

Szanowni Państwo,
Nauczyciele i Pracownicy szkół rolniczych

Dzień Edukacji Narodowej to szczególna okazja do złożenia Nauczycielom podziękowań za pasję, z jaką nauczają i wychowują kolejne pokolenia młodych ludzi, za zaangażowanie w tworzenie nowoczesnej oświaty rolniczej, mimo napotykanych trudności wynikających z różnych sytuacji i życiowych, i zawodowych.

Praca nauczyciela to misja. Współczesność wymaga od pedagogów szczególnej odpowiedzialności, bo to przecież szkoła w dużym stopniu wpływa na to, jakimi ludźmi i Polakami będą w przyszłości jej wychowankowie, jakie wartości uznają za swoje. Potrzeba wywiązania się z takich oczekiwań
i wymagań zobowiązuje nauczycieli do permanentnego doskonalenia warsztatu pracy. W szkole zawodowej – rolniczej dodatkowo profesjonalizm nauczycieli musi wspomagać uczniów do bardzo dobrego przygotowania do zaistnienia na rynku pracy, umiejętności korzystania z wszelkich dostępnych instrumentów wsparcia sektora rolno-spożywczego w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

Nauczyciel ucząc – sam na zawsze musi pozostać uczniem, pogłębiać i poszerzać swoją wiedzę równolegle do zmieniającego się świata – jeśli oczywiście chce być nauczycielem, do którego uczniowie odnoszą się z szacunkiem dla jego profesjonalizmu i kultury, a byli wychowankowie długo pielęgnują pamięć o nim.

Szanowni Państwo,

każdy rok szkolny przynosi Wam nowe zadania…

dlatego życzę Państwu - Nauczycielom i Pracownikom szkół, aby nie zabrakło pasji w podejmowaniu coraz trudniejszych wyzwań, pozostańcie Państwo demiurgami właściwych postaw obywatelskich i społecznych młodzieży, niech Waszymi sukcesami będą sukcesy Waszych wychowanków.

Proszę także przyjąć życzenia zdrowia i pomyślności w życiu osobistym, bo one przecież w dużym stopniu sprzyjają zadowoleniu z pracy.

 Z wyrazami szacunku

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Jan Krzysztof Ardanowski

źródło: MRiRW


POWIĄZANE

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...

Oceniając coraz bardziej dramatyczne wydarzenia na granicy Polsko-Ukraińskiej i ...

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”stan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę