Łódzkie/ Zakończył się protest rolników przed zakładem mięsnym pod Wieruszowem

19 grudnia 2018
Łódzkie/ Zakończył się protest rolników przed zakładem mięsnym pod Wieruszowem

Zakończył się protest rolników przed zakładem mięsnym pod Wieruszowem, którzy od wtorku rano blokowali wjazd na teren firmy. Zatrzymali jedną z ciężarówek transportującą towar do zakładu.

Informację o zakończeniu protestu podało Radio Łódź. Według rozgłośni, protestujący przekazali swoje postulaty posłowi PiS Pawłowi Rychlikowi, od którego uzyskali zapewnienie spotkania z ministrem rolnictwa w najbliższy piątek - 21 grudnia.

Jak informował lokalny portal z Wieruszowa - tugazeta.pl, wśród protestujących byli producenci trzody chlewnej oraz inni rolnicy. Mieli oni podejrzenia, że w zatrzymanej ciężarówce znajduje się mięso, które pochodzi z zagranicy, najprawdopodobniej z Belgii.

Protestujący domagali się otwarcia ciężarówki, przebadania mięsa oraz rozmów z właścicielami przedsiębiorstwa. Jednocześnie podkreślili, że każdy transport z polskim towarem zostanie wpuszczony na teren zakładu.

Zdaniem jednego z przedstawicieli protestujących, towar, który przyjeżdża z zagranicy nie może być dobrej jakości, nie może konkurować z rodzimym surowcem, z rodzimą wieprzowiną. Dlatego czekają na służby weterynaryjne, żeby zbadały zawartość samochodu.

Protestujący narzekali na bardzo niskie ceny skupu polskiego surowca. Ich zdaniem wieprzowina z zagranicy ma wpływać bardzo szkodliwie na rodzimych producentów.

Jak poinformowało Radio Łódź, właściciele zakładu pozwolili na kontrolę jeden z ciężarówek, przyznali też, że około 70 procent mięsa, które trafia do zakładu faktycznie pochodzi z zagranicy.

 

(PAP)


POWIĄZANE

W dniu 17 stycznia 2020 r. Zarząd KRIR na wniosek Podlaskiej Izby Rolniczej wyst...

Unia Europejska podjęła pozytywną dla Ukrainy decyzję o wstrzymaniu importu ukra...

Potwierdzono kolejne ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków w Polsce.


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę