informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Łódzkie/ Zakończył się protest rolników przed zakładem mięsnym pod Wieruszowem

19 grudnia 2018
Łódzkie/ Zakończył się protest rolników przed zakładem mięsnym pod Wieruszowem

Zakończył się protest rolników przed zakładem mięsnym pod Wieruszowem, którzy od wtorku rano blokowali wjazd na teren firmy. Zatrzymali jedną z ciężarówek transportującą towar do zakładu.

Informację o zakończeniu protestu podało Radio Łódź. Według rozgłośni, protestujący przekazali swoje postulaty posłowi PiS Pawłowi Rychlikowi, od którego uzyskali zapewnienie spotkania z ministrem rolnictwa w najbliższy piątek - 21 grudnia.

Jak informował lokalny portal z Wieruszowa - tugazeta.pl, wśród protestujących byli producenci trzody chlewnej oraz inni rolnicy. Mieli oni podejrzenia, że w zatrzymanej ciężarówce znajduje się mięso, które pochodzi z zagranicy, najprawdopodobniej z Belgii.

Protestujący domagali się otwarcia ciężarówki, przebadania mięsa oraz rozmów z właścicielami przedsiębiorstwa. Jednocześnie podkreślili, że każdy transport z polskim towarem zostanie wpuszczony na teren zakładu.

Zdaniem jednego z przedstawicieli protestujących, towar, który przyjeżdża z zagranicy nie może być dobrej jakości, nie może konkurować z rodzimym surowcem, z rodzimą wieprzowiną. Dlatego czekają na służby weterynaryjne, żeby zbadały zawartość samochodu.

Protestujący narzekali na bardzo niskie ceny skupu polskiego surowca. Ich zdaniem wieprzowina z zagranicy ma wpływać bardzo szkodliwie na rodzimych producentów.

Jak poinformowało Radio Łódź, właściciele zakładu pozwolili na kontrolę jeden z ciężarówek, przyznali też, że około 70 procent mięsa, które trafia do zakładu faktycznie pochodzi z zagranicy.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Wczoraj od godziny 16, przed Centralną Biblioteką Rolniczą w Warszawie, wysocy u...

11. kwietnia w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja na t...

W dniu 11 kwietnia 2019 r. Zarząd KRIR przekazał uwagi samorządu rolniczego do p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę