Targi_china_210519-750

Majówka na Ursynowie

13 maja 2019
Majówka na Ursynowie

Od wielu lat w połowie maja społeczność Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza sąsiadów z Ursynowa, kandydatów na studia, absolwentów i wszystkich miłośników nauki w swoje progi. Tegoroczne Dni SGGW odbędą się 17 i 18 maja i jak co roku będą obfitować w pokazy, wykłady, warsztaty i inne wydarzenia.

 Najdonioślejszym punktem obchodów Dni SGGW jest nadanie tytułu doktora honoris causa osobom zasłużonym dla uczelni. W tym roku otrzyma go prof. DSc Andrzej Chwalibóg z Uniwersytetu w Kopenhadze. Na to wydarzenie zapraszamy 17 maja o godz. 11.00 do Auli Kryształowej SGGW.

Dni SGGW to przede wszystkim możliwość udowodnienia w atrakcyjny sposób dzieciom, młodzieży i dorosłym, że nauka nie musi być nudna. Podczas dwudniowego pikniku studenci i naukowcy w przystępny sposób pokazują, jak studiuje się na poszczególnych wydziałach, jak przeprowadza się badania naukowe i w jaki sposób ich efekty wykorzystujemy w codziennym życiu. Możliwość sprawdzenia, jakie możliwości daje praca z uczelnianą infrastrukturą, to gratka nie tylko dla licealistów, lecz także dla wszystkich osób zainteresowanych światem, w tym tych najmłodszych.

Tegoroczny patron, Samorząd Studentów, postawił sobie za cel przypomnieć, że studia to możliwość połączenia pasji do nauki z pasją do życia towarzyskiego. Będzie można odpocząć w strefie chilloutu na leżakach, wziąć udział w grach planszowych i zabawach plenerowych, dowiedzieć się, jak działają uczelniane organizacje studenckie, a nawet odwiedzić jedyny w swoim rodzaju escape room SGGW i dowiedzieć się więcej o tajemnicach rektoratu.

Wydział Nauk o Zwierzętach jak co roku zadbał o to, aby na kampusie nie zabrakło zwierząt. W minizoo pojawią się zwierzęta gospodarskie, m.in. kozy, owce i osioł, na trawniku przed pałacem odbędą się pokazy wyszkolenia psów policyjnych i ratowniczych, a na terenie za pasieką – ptaków drapieżnych oraz koni ze Stajni Dydaktycznej SGGW i policyjnych. Będzie się można zapoznać z płazami i gadami, a nawet podopiecznymi Stowarzyszenia Pomocy Królikom. Konkursy i porady dla miłośników zwierząt towarzyszących i gospodarskich będą dotyczyły dobrostanu zwierząt. Wystawę fotografii „Fauna Mazowsza” autorstwa Marco Jaxa i Anny Jaśkiewicz-Rojko będzie można obejrzeć w holu Auli Kryształowej. Studenci z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej udzielą chętnym porad z zakresu profilaktyki, chorób i leczenia małych zwierząt. W trakcie Dni SGGW odbędą się także Międzynarodowe Dni Akwarystyki. W stu zbiornikach akwariowych będzie można oglądać zwierzęta oraz rośliny słodkowodne i morskie, odbędą się także mistrzostwa krewetek ozdobnych.

Wydział Nauk o Żywności oraz Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji przybliżą swoją działkę: na ich stoiskach będzie można otrzymać porady dietetyczne, zmierzyć ciśnienie czy wykonać sobie pomiar składu ciała. Nie zabraknie też degustacji dań kuchni molekularnej, lodów z ciekłego azotu czy napojów funkcjonalnych. Wszystkich miłośników kuchennych ciekawostek zapraszamy też na prezentacje o wadach i zaletach diety bezglutenowej, właściwościach lodów prozdrowotnych oraz warsztaty produkcji kolorowej waty cukrowej i masła.

Coroczną gratką dla miłośników roślin i domowych dżungli jest stoisko Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu. Nie tyko będzie można kupić sadzonki i nasiona roślin, lecz także uzyskać profesjonalne porady ogrodnicze, a nawet wziąć udział w warsztatach plecenia wianków kwietnych. To nie jedyne warsztaty związane z roślinami: pod czujnym okiem botaników będzie można przygotować dania z dzikich roślin oraz wziąć udział w wystawie gatunków roślin mięsożernych.

Dni SGGW to doskonały moment, by z bliska przyjrzeć się współpracy uczelni i biznesu. Twórcy innowacyjnego systemu monitorowania stanu roślin iPlant przedstawią model jego działania i pokażą, jak wykorzystuje się go do dbania o rośliny pokrywające ściany zrewitalizowanej Rotundy PKO. To także okazja, by odwiedzić te zakątki kampusu, które na co dzień są niedostępne: Centrum Wodne, Muzeum Anatomii, stajnię i ujeżdżalnię w Wolicy. Studenci zapraszają też na kompleksową wycieczkę po kampusie połączoną z oprowadzaniem.

Aktywnie w uczelnianej majówce będą uczestniczyć organizacje studenckie i zespoły artystyczne. Wystąpią m.in. LZA „Promni”, Orkiestra Reprezentacyjna SGGW, Sqer Dance i Chór Kameralny. Nie zabraknie atrakcji sportowych. Rozegrany zostanie międzynarodowy turniej piłki siatkowej, a dla wszystkich uczestników pikniku – niezależnie od wieku – uruchomimy strefę gier i zabaw sportowych.

Wszystkie wydziały SGGW zaprezentują swoją bogatą ofertę edukacyjną, a przyszli studenci będą mogli szczegółowo zapoznać się z zasadami rekrutacji na studia. Młodzież otrzyma pełną informację o kierunkach studiów i wydziałach, a także o kursach organizowanych przez Uniwersytet Otwarty SGGW. Co roku w trakcie Dni SGGW uczelnia organizuje konkurs „Start po Indeks”, do którego zapraszani są tegoroczni maturzyści. Uczestnicy napiszą test z wybranego przedmiotu maturalnego. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc z poszczególnych przedmiotów (łączenie 12 osób) otrzymają indeksy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Więcej informacji na temat organizowanych atrakcji i szczegółowy program Dni SGGW znajduje się na stronie internetowej www.sggw.pl. Impreza odbędzie się w piątek i sobotę (17 i 18 maja) w godz. 10.00-17.00 na kampusie SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 166.

 

 

infowire.pl


POWIĄZANE

W dniu 24 czerwca 2019 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoj...

O eDWIN, czyli systemie wsparcia monitorowania agrofagów, stacjach meteo, działc...

Rolnicy, którzy zdecydują się posadzić na swoich gruntach las, mogą uzyskać na t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę