Małopolskie/ Odnaleziono 2,5-letniego chłopca, który zagubił się w polu kukurydzy

4 września 2017
Małopolskie/ Odnaleziono 2,5-letniego chłopca, który zagubił się w polu kukurydzy

Podczas nocnej akcji poszukiwawczej służby ratownicze odnalazły 2,5-letniego chłopca, który w piątek wieczorem zagubił się w polu kukurydzy w miejscowości Winiary k. Wieliczki (woj. małopolskie). Poszukiwania z udziałem kilkuset osób trwały prawie 4 godziny.

Jak poinformował w sobotę rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń, informację o zaginięciu dziecka zgłosiła matka.

Chłopiec zaginął w 10-hektarowym polu kukurydzy, ale mógł przejść także w rejon innej miejscowości. Niepokój ratowników wzbudzała bliskość rzeki Raby, której brzegi również były sprawdzone.

W sumie w akcji poszukiwawczej uczestniczyło około 90 policjantów, w tym przewodnik z psem tropiącym. Wykorzystano także drona z kamerą termowizyjną. Do akcji przystąpiły także zastępy zawodowej i ochotniczej straży pożarnej (ponad 120 strażaków), w tym trzy jednostki wyspecjalizowane w poszukiwaniach osób z siedmioma psami tropiącymi oraz około 500 cywilów – mieszkańców pobliskich miejscowości. Wszyscy przeszukiwali okoliczne pola i wioski w poszukiwaniu zaginionego dziecka.

Po zapadnięciu mroku akcję poszukiwawczą utrudniły intensywne opady deszczu oraz silny wiatr, zrobiło się też chłodno.

Chłopiec został odnaleziony krótko przed północą w polu porośniętym kukurydzą – około 600 metrów od miejsca, w którym zaginął. Dziecko było przytomne, lecz wyziębione i wystraszone. Chłopiec został przebadany przez lekarza - nie odniósł obrażeń.

Policja dziękuje za pomoc służbom ratowniczym oraz ludności cywilnej, która tak licznie zaangażowała się w pomoc przy poszukiwaniach.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej, afrykański pomór świń, sytuacja na rynkach ...

Zgodnie ze wstępnymi danymi GUS pogłowie świń w grudniu 2017 r. wyniosło 11,9 ml...

Czy łosi nad Biebrzą przybywa, czy też nie - próbą odpowiedzi na to pytanie mają...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę