Małopolskie/ Odnaleziono 2,5-letniego chłopca, który zagubił się w polu kukurydzy

4 września 2017
Małopolskie/ Odnaleziono 2,5-letniego chłopca, który zagubił się w polu kukurydzy

Podczas nocnej akcji poszukiwawczej służby ratownicze odnalazły 2,5-letniego chłopca, który w piątek wieczorem zagubił się w polu kukurydzy w miejscowości Winiary k. Wieliczki (woj. małopolskie). Poszukiwania z udziałem kilkuset osób trwały prawie 4 godziny.

Jak poinformował w sobotę rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń, informację o zaginięciu dziecka zgłosiła matka.

Chłopiec zaginął w 10-hektarowym polu kukurydzy, ale mógł przejść także w rejon innej miejscowości. Niepokój ratowników wzbudzała bliskość rzeki Raby, której brzegi również były sprawdzone.

W sumie w akcji poszukiwawczej uczestniczyło około 90 policjantów, w tym przewodnik z psem tropiącym. Wykorzystano także drona z kamerą termowizyjną. Do akcji przystąpiły także zastępy zawodowej i ochotniczej straży pożarnej (ponad 120 strażaków), w tym trzy jednostki wyspecjalizowane w poszukiwaniach osób z siedmioma psami tropiącymi oraz około 500 cywilów – mieszkańców pobliskich miejscowości. Wszyscy przeszukiwali okoliczne pola i wioski w poszukiwaniu zaginionego dziecka.

Po zapadnięciu mroku akcję poszukiwawczą utrudniły intensywne opady deszczu oraz silny wiatr, zrobiło się też chłodno.

Chłopiec został odnaleziony krótko przed północą w polu porośniętym kukurydzą – około 600 metrów od miejsca, w którym zaginął. Dziecko było przytomne, lecz wyziębione i wystraszone. Chłopiec został przebadany przez lekarza - nie odniósł obrażeń.

Policja dziękuje za pomoc służbom ratowniczym oraz ludności cywilnej, która tak licznie zaangażowała się w pomoc przy poszukiwaniach.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Zastępowanie jaj w różnych produktach substancjami zamiennymi może się okazać co...

Przedstawiciele izb rolniczych biorący udział w szacowaniu strat spowodowanych p...

Praca na statkach rybackich, uprawnienia rybaków oraz obowiązki armatorów będą r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę